"Українським водіям знову не пощастило": де в Україні заправити авто дорожче, а де дешевше

15 грудня 2018, 07:51

Віталій Андронік Віталій Андронік

Середня вартість літра бензину по регіонах України може відрізнятися на гривню

ЗаправитиавтовІвано-Франківськійобластідорожче,ніжХарківській.Всередньому,вартістьлітраА-92-говприкарпатськомурегіонідорожчена1,23гривні.НайдорожчепальневУкраїні-вЛуганськійобласті,найдешевше -у Сумській.

Чомуврізнихрегіонахвартістьбензинувідрізняється,розбиравсясайт
"Сегодня".

Вирішує логістика і купівельна спроможність

Реклама

"Навітьводніймережіціниможутьвідрізнятисяпорегіонах",-говоритьексперт нафтового ринкуЛеонідКосьянчук.Операториринкувстановлюютьцінивиходячизкупівельної спроможностінаселеннярегіону.Наприклад,32грн/лвКиєвіабопромисловомурайоні-ценормальнаціна,авдепресивному-вжебагато.

Регионы: Цены на топливо
Infogram

Тобтоводіїврегіонах,десереднійдохідвище,зайвугривнюплатятьзатих,хтоживевбіднішихрегіонахкраїни.

"Второй момент – не все заправки одинаковые. У каждой есть условно-постоянные расходы на содержание АЗС. Например, если вы возьмете WOG или OKKO, то там одни расходы на содержание заправок, а в маленьких заправки – другие", – добавляет Косьянчук.

Іукожноїмережісвояекономіка.Наприклад,однамережазакупилабензин,коливінвоптібувдешевше,віншій-дорожче.Відповідноіцінирізні.Аленіхто незацікавленийзадиратицінивгору,яктількицінавище,ніжуконкурента,відразупадаєрівеньпродажів,впевненийексперт.

"Одинаковой цены не может быть. Как только появляется одинаковая цена, то Антимонопольный комитет сразу начинает подозревать какой-то сговор", – поясняет Косьянчук.

Реклама

Щенацінивпливаєлогістика.Наприклад,зМозирськогонафтопереробногозаводу(Білорусь)до ЧерніговаабоСумшлях коротший.Томутамцінитрохинижче.АосьздоставкоювДонецьку і Луганськуобластієпроблемиієризики.

Читайте також: Бензин івоєнний стан:яких цінназаправкахчекатидо Нового року

Де в Україні заправлятися дорожче?

"Діапазонціннабензинврегіонахприблизнооднаковий.Автовласникможевибратизаправкупреміумабоеконом-класувиходячизі своїхможливостей",-говоритьСергійКуюн,директор "КонсалтинговоїгрупиА-95".

ВУкраїніприблизно20%ринкузаймаютьзаправкипреміальногокласу.ЦеОККО,WOG,Socarіінші-унихмаксимальніціни,алеієдодатковіпослуги.

1256662_01Фото: А. Яремчук

АєАЗСеконом-класу,наприклад,цезаправкигрупи"Приват","Укрнафта",БРСМ,SunOil-вонизаймаютьприблизно80%.

"УСумськійіЧернігівськійобластібільшістьзаправокеконом-класу.Приблизно50%заправокналежитьгрупі"Приват".Вониторгуютьза мінімальнимицінами,цеівідображаєтьсявсередній ціні.Азахіднірегіони-звідтиприйшлиОККО,ВОГ-іїхстанційтамбагато.Тобто,чим більшеврегіоністанційпреміум-класу,тимдорожчевиходитьсередняціна",-пояснюєКуюн.

Реклама

Однакєвзятиоднумережу,тоцінинаїїзаправкахбудутьприблизнооднакові.Різницяневелика-приблизно5-10копійок,зазначаєОлександрСіренко,аналітикUPECO.

АосьвДонецькійіЛуганськійобластібензиндійснотрохидорожче.Цірегіонинайбільшвіддаленівідпоставокззаводокіморя.

"Черезлогістикуіте, щоцеприфронтовазонабензинвДонецькійіЛуганськійобластяхдорожче.Цінитамможутьбутивищевмежах30копійоквсередньому",-додаєСіренко.

Ціни повинні впасти на п'ять гривень

Цінинапальнеповиннівпастигривеньнап'ять,вважаєОлександрСіренко.Вартістьнафтивлистопадівпала,ізаразвУкраїну надходятьнафтопродуктиз дешевшої нафти.Булобчесно,якбицінидоНового рокузнизилисяна10-15%.

"Зараз дуже вигідна ситуація, але українським водіям знову не пощастило з операторами. Паливо, яке продається на заправках має бути дешевше до п'яти гривень. Грубо кажучи, якщо зараз в опті ціна на дизель 23 гривні, то за роздрібною ціною нижче 30 дуже складною знайти. Коли це у нас націнка на літрі бензину була сім гривень – такого ніколи не було. Такого не було з 2008 року, щоб за короткий період так впали ціни на сировину. Відповідно, оптові ціни дуже знизилися, а роздрібні падають дуже повільно – на 30-50 копійок. Коли в світі все подешевшало, у нас продовжують продавати з великою націнкою.", – говорить аналітик.

Якщопаливопроїдається-значитьцінадоступна.Завждиробивсигнали"Приват".Коливінзнижувавцінитовсіреагували,алевіндавноне робивтакихкроків.Чомупреміум-сегментне знижуємирозуміємо,томущодобреможназаробити.Ащозлоукост-сегментом -не ординарнийвипадок.

МережіАЗСкупуютьпаливозадолариабоєвро,алеприбутокотримуютьвгривні.Колинаціональнавалютападає,тонаступназакупівлянафтопродуктівобходитьсякомпаніямдорожче,через щодоводитьсяпідніматиціни.ВУкраїніцінинанафтопродукти-бензин,дизпаливо-залежатьвідїхвартостівБілорусі,РосіїтаЛитві.Більше половиниекспортупаливадоводитьсянацітрикраїни.ВУкраїніпереробляєтьсяне такбагатонафти,щобціобсягивпливалинаціни.Значний впливнацінунадаєкурсвалют.

"Микупуємобензинзавалюту,державанараховуєподаткинапаливовєвро-валюті,якапоУкраїніне ходить,іперераховуєтьсяза курсомНацбанку.Апотімоператоричерезміжбанкпробуютьзавирученівідпродажугривнікупитиєвро,щобзакупитиновупартію",-пояснюєЛеонідКосьянчук.

Реклама

Так,якщодолардорожчаєнаоднугривню,цепризводитьдо підняттяціннабензинідизпаливона60копійокзалітрчерездва тижні,кажеГеннадійРябцев,директорспеціальнихпроектівнауково-технічногоцентру"Психея".

426020Фото: А. Іскрицька

Якщонафта подорожчаєна1%,тобензин знову подорожчаєна 10копійокзалітрчерезтойжепроміжокчасу.Чомучерездва тижні?Томущобензинз-за кордонуабоззаводунадходитьназаправкуприблизночерез11-13днів.

До тогож,щомісяцянавартістьпаливавпливаєіакциз,оскількивіннараховуєтьсявєвро,тобтозалежитьвідстабільностігривні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти