Українські хакери зламали американські трактори

24 березня 2017, 06:26

Компанія John Deere пропонувала дорогий ремонт своїх тракторів, а при спробі відремонтувати своїми руками – блокувала роботу машини

Відомий виробник тракторів John Deere вимагає виконувати будь-який ремонт своєї техніки строго у офіційних дилерів. Американські фермери вирішили цю проблему за допомогою української прошивки, – повідомляє "Популярная Механика".

Реклама

Згідно з ліцензійною угодою компанії John Deere, яку підписує власник трактора, до ремонту допускаються лише співробітники авторизованих сервісних центрів. Якщо фермер вирішить полагодити несправний трактор своїми руками або за допомогою майстра з найближчого до нього сервісу, трактор перестане працювати.

В цьому випадку John Deere зажадає за відновлення роботи трактора 230 доларів плюс оплата послуг виїзного механіка за тарифом 130 доларів на годину. Перезапустити програмне забезпечення і повернути техніку до життя можна за допомогою фірмового діагностичного приладу, який доступний тільки офіційним дилерам і підключається до роз'єму USB.

В тренді
Три способи прискорити рух пасажирських поїздів. Цікаві проекти від Мінфіну

Зрозуміло, це призводить власників тракторів в лють, але вищезгадану угоду містить пункт про те, що компанія John Deere не несе відповідальності за можливі збитки, що виникли внаслідок роботи програмного забезпечення трактора. Для того, щоб обійти це жорстке обмеження, фермери на закритих форумах купують зламані українськими хакерами прошивки.

Модифіковане програмне забезпечення не тільки дозволяє самостійно ремонтувати трактор, а й надає можливість змінювати приховані заводські настройки, наприклад, відключати обмежувач швидкості. Причому така операція цілком легальна: в США з 2015 року модифікація прошивки електронних пристроїв перестала вважатися порушенням закону.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти