Українці більше не повинні платити утилізаційний збір

18 квітня 2014, 11:05

Прийнятий Радою закон набув чинності

Сьогодні, 18 квітня, набув чинності закон про скасування екологічного податку на утилізацію знятих з експлуатації автотранспортних засобів (ТЗ), а також акцизного збору на переобладнані з вантажних легкові автомобілі.

Реклама

Верховна Рада підтримала у другому читанні і в цілому закон про скасування утилізаційного збору на автотранспортні засоби, а також акцизного збору на переобладнання з вантажних на легкові автомобілі.

Як повідомлялося, відповідний закон Верховна Рада ухвалила 9 квітня.

Утилізаційний збір в Україні було введено з 1 вересня 2013 року. Від сплати збору були звільнені автовиробники під гарантії створення потужностей з прийому та розбирання таких автомобілів.

У той же час автори законопроекту назвали цей збір дискримінаційним і таким, що суперечить нормам СОТ.

Реклама

Суми утилізаційного податку з нових легкових автомобілів становили від 4,73 до 30,2 тис. грн, старих – 9,46-60,5 тис. грн залежно від об'єму двигуна, інших ТЗ – від 8,8 тис. до 14, 7 тис. грн для нових і від 17,6 тис. до 29,4 тис. грн для старих залежно від маси.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

У держбюджеті на поточний рік заплановано за рахунок коштів від сплати екологічного податку виділення 960 млн грн на компенсацію витрат пунктам прийому знятих з експлуатації авто.

Справляння акцизного збору на легкові автомобілі (та інші транспортні засоби для перевезення людей, крім автобусів), переобладнані з ввезених в Україну непідакцизних вантажних автомобілів, набуло чинності з 1 січня 2014 року.

Дане нововведення торкнулося бізнес "перегонників" та підприємств з переобладнання, яких багато в західній Україні, і викликало протести підприємців.

Згідно зі статистичними даними, з урахуванням дії цих зборів, в січні-березні поточного року первинні реєстрації  автомобілів, які були в експлуатації, скоротилися на 87% до аналогічного періоду 2013 року.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти