ТОП-20 негласних правил дорожнього руху, або Автомобільна етика

5 листопада 2014, 05:10

Кілька простих правил допоможуть вам уберегти нерви, авто, а іноді – і життя

Знання правил дорожнього руху, навіть досконало, не робить з вас професійного водія. До знань потрібно додати життєвий досвід і практику. Досвід дозволяє проаналізувати можливі дії інших учасників руху, а практика – блискавично реагувати на непередбачувані ситуації, передає Автопортал.

Реклама

Крім того, чим більше часу ви проводите за кермом, тим більше ви дізнаєтеся про так званих негласних або народних правилах дорожнього руху. Вони визначають неформальне ставлення учасників руху і передбачають жести, що дозволяють водіям краще розуміти один одного. В автошколах цього не викладають, адже основне завдання будь навчальної організації дати базові знання.

Не завжди вчитися на власному досвіді добре – це довго і не завжди виправдане. Чому б не скористатися досвідом людей, які вже пройшли цю школу дорожньої життя? Ми не маємо наміру когось вчити чи наполягати на виконанні негласних правил, але готові поділитися досвідом нашої редакції, в якій у кожного є водійське посвідчення і автомобіль.

В даному матеріалі ми представляємо далеко не всі народні правила водіння, а лише частина з них.

1) Стоячи в заторі, пропусти виїжджаючу з двору (або іншої прилеглої території) машину.

Реклама

Чому: якщо кожен буде думати, що хтось ззаду пропустить, виїжджаючи з двору завтра, доведеться довго-довго втискуватися в потік.

2) Якщо попереду їде автомобіль, без будь-яких видимих причин починає гальмувати, не прагніть його з ходу об'їхати.

Чому: цілком ймовірно, що дорогу перед ним переходить пішохід. Посадивши його на капот, ви цілком можете собі забезпечити довгий споглядання неба в клітинку. Так і є ймовірність, що це авто-підставі або ж водієві, наприклад, стало погано. У будь-якому випадку краще пригальмувати і проінформувати про можливу небезпеку їдуть за вами, включивши аварійку.

3) Не гальмуйте різко перед великовантажними авто – вони можуть не встигнути зупинитися за вами.

950237010

Реклама

Чому: в кращому випадку це виллється в тривалий ремонт вашої машини, а в гіршому... Не будемо про сумне.

4) Не сигнальте, якщо людина "тупить".

Чому: це тільки погіршить ситуацію. Поведінка водія вже сама за себе говорить про недосвідченість або неадекватність. У першому випадку вплив гучних звуків може змусити його робити ще більше помилок, а в другому додати роботи психіатру. Втім, не виключено, що ще й травматологу. Тільки в нагоді він може вам...

5) Моргніть зустрічній машині, якщо попереду небезпека або стоять інспектори ДАІ.

Чому: Водій знизить швидкість до дозволеної, що вже само по собі є позитивним моментом. З іншого боку, так як він не буде зупинений співробітником ДПС, що не змушений буде давати хабар, заощадивши сімейний бюджет. Формально вам подякує не один, а кілька людей. Можливо, малюк, який так чекає на нову іграшку... з іншого боку, заперечить читач, чому треба попереджати порушника про те, що попереду контроль швидкості? Мовляв, нехай штрафують – уроком буде. Питання дійсно спірне – тут вже кожен сам вирішує, попереджати про ДАІ чи ні. Але про небезпеку, аварії, ремонт – треба.

Реклама

6) На парковці займайте одне (!) паркувальне місце.

20130725_085029

Чому: згадайте власні висловлювання на адресу тих, хто це робить неправильно. Є бажання почути такі ж слова на свою адресу або отримати пошкодження автомобіля?

7) Якщо рухаючись по трасі, ви впираєтеся в затор чи іншу перешкоду, увімкніть аварійку одночасно з гальмуванням.

Чому: додаткова індикація попередить водіїв, які їдуть за вами, і зменшить шанси того, що хто-небудь з них ткнеться в ваш автомобіль.

8) Якщо ви стали під зеленою стрілкою, а ззаду вас людина хоче повернути праворуч – будьте люб'язні трохи зміститися.

Чому: ПДР цього не вимагають, але вам будуть вдячні.

9) Якщо відчуваєте, що засинаєте – зупиніться, зробіть зарядку, випийте кави. А ще краще – поспіть.

f493_wzktknaeqmg

Чому: навряд чи вас спокушає перспектива прокинутися посеред поля або в кюветі. Або на небесах.

10) Не в'їжджайте на перехрестя, за яким утворилася пробка. Навіть якщо горить зелене, і вам сигналять ззаду!

000-044

Чому: після того як світлофор переключиться, почнуть сигналити не тільки ззаду, але справа і зліва. Крім того, колеги по потоку можуть почати порівнювати вас з різними тваринами і органами людського тіла.

11) Зупинившись для повороту в лівому ряду, не вивертайте кермо в сторону зустрічної смуги (тримайте колеса прямо).

4b50b79797f2d26e7cf863f84d52f393_1359127311

Чому: найменший удар ззаду викине машину на зустрічку. І це буде не найкращий день у житті, якщо по зустрічній смузі мчать автомобілі.

12) Покинувши машину в дощ та / або вночі на трасі або за містом, позначте себе світючими флікерами.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

910588224

Чому: ви не диверсант, який пробирається в тил до ворога, маскування на дорозі ні до чого.

13) Під'їжджаючи до перехрестя з вимкненим світлофором, будьте обережні і не обганяйте пригальмувалі машини.

Чому: цілком ймовірно, що на ньому може знаходитися регулювальник. Лякати його не варто. Скривджені співробітники ДАІ страшно лаються і виписують максимально можливий штраф. Та й хто знає, раптом там взагалі плутанина якась. Краще почекати.

14) Якщо бачите, пішоходи збирається переходити вулицю, зменшіть швидкість ЗАЗДАЛЕГІДЬ, тим самим дайте зрозуміти і йому, і тому, хто їде позаду, що зупиняєтеся.

Чому: гальмування прямо перед пішоходом тільки налякає його. Не треба давати людині відчути, звідки виділяється адреналін.

15) Якщо під час руху упустили що-небудь, не намагайтеся починати пошуки.

Чому: це відволікає увагу від дороги і може привести до непередбачених ситуацій. Краще робити це після зупинки, а не упершись в задній бампер колеги, який попереду їде.

16) При парковці на вузькій вулиці стежте за тим, щоб залишалося достатньо місця для проїзду автомобілів, і складайте дзеркала заднього виду!

parkovka-vo-dvore

Чому: складені дзеркала не тільки полегшать життя пішоходам, а й іншим проїжджаючим повз автомобілістам. Вам же не потрібно, щоб же дзеркало (а) відірвали ...

17) Найбільш безпечна швидкість руху автомобіля – це швидкість руху потоку.

Чому: не треба вчити оточуючих ПДР, рухаючись по дорозі зі швидкістю 60 км / год, та ще й в лівій смузі, якщо весь потік їде 80. В кращому випадку вас назвуть диваком на букву "М". В гіршому – доведуть це кулаками.

18) Не пригальмовуйте при перестроюванні з ряду в ряд.

Чому: не вносьте сум'яття в транспортний потік. Перебудовуйтеся в сусідній ряд з невеликим випередженням. І не "тупіть" при виконанні маневру. Зробив крок, роби другий, не нервуйте колег по потоку.

19) Почувши ззаду сирену службового автомобіля, притисніться правіше або, якщо перебудуватися не можна – до розділової смуги зліва.

maxresdefault

Чому: В разі зміщення лівіше між крайнім лівим рядом і сусіднім рядом утворюється місце для проїзду спеціального транспорту.

20) Майте терпіння і повагу, якщо в'їзд на паркінг вже 20 хвилин заблокований через дівчину, яка паркує авто.

Чому: не треба кричати на неї і висловлювати думку, яким способом вона, можливо, заробила на автомобіль. Краще запропонуйте їй свою допомогу. Припарковувши її машину, ви заощаджуєте власний час і банально зробите чоловічий вчинок.

Такі поради дійсно можуть вам допомогти в реальному житті. Намагайтеся бути адекватними і ввічливими з іншими учасниками руху, тоді й вони, швидше за все, дадуть відповідь вам тим же.

Світлове "спілкування" і звукові сигнали:

- Якщо вас пропустили, моргніть "аварійкою", що в цьому випадку буде означати "спасибі".

- Якщо ви випадково когось "підрізали", моргніть аварійною сигналізацією, що виразить вибачення.

- Якщо на зустрічній смузі ви помітили перешкоду, яка може привести до дорожньо-транспортної пригоди, перемикаючи ближнє світло на дальнє, ви попередите водіїв, рухомих вам назустріч, про необхідність знизити швидкість.

- Якщо ви помітили, що в сусідній машині погано закриті двері, відкритий багажник, спущене колесо або є будь-які інші технічні несправності, порівнявшись із автомобілем, посигнальте і вкажіть на поломку жестом руки.

- Якщо ви рухаєтеся в крайньому лівому ряду, і вам моргають фарами, ззаду їдуть автомобілі, по можливості перебудуйтеся в правий ряд.

- Звуковий сигнал ніколи не слід подавати, щоб викликати когось із будинку; вимагати, щоб відкрили ворота, або прискорити рух іншого учасника руху, якщо він затримується при виконанні маневру.

- При швидкій їзді, русі вранці або ввечері, а також по гірських дорогах, коли сонце світить вам в спину, увімкніть ближнє світло фар. Це допоможе ідентифікувати ваш автомобіль на дорозі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти