Чи так небезпечні добавки до палива для сучасних автомобілів

7 серпня 2016, 10:00

Дмитро Капітун

Частина з них рятує, а частина скорочує машині життя

Мабуть,наринкувсілякихавтомобільнихречейнемаєнічогобільшсуперечливого,ніжприсадки.Якщовіритирекламі-однимрухомрукивдвигунізневеликою ємністюможнапіднятипотужність,знизитивитратупаливаізбільшитимоторесурс.Вінтернетіжрегулярноз'являютьсяфотострашилкиздоведенимидокапремонтуабоповної непридатностівузламиавтомобіляякразпіслявикористанняприсадок.Мивирішилирозібратися,якйдуть справинасправді.

Реклама

ЧИСТЯЧІ: рятуютьвідшлаків,алезасмічуютьмаслянийдвигун

Призначенідляочищенняагрегатіввід накопиченихвсерединісажі,нагару тощо. Вониз часомзабиваютьканали,погіршуючициркуляціюмаслаізнижуючиефективністьроботисистемизмащення.Крімтого,шарнагаруможевикликатиперегрівдвигуна.

Чистячі присадки можна розділити на "п'ятихвилинки" і тривалої дії. Перші заливаються в двигун безпосередньо перед заміною масла, а другі – в бензобак за 100-500 км до заміни. Ефективність обох приблизно однакова – яку вибрати? Тут потрібна логіка. Адже нагару і іншим відкладенням, які вимиває з двигуна, потрібно кудись діватися – вони, пересуваючись по системі змащення, потрапляють в масляний фільтр і засмічують його. Тому перший варіант можна вибрати, якщо через п'ять хвилин фільтр разом з маслом підлягають заміні. А "довгограючі" присадки, крім довгої роботи, ще й очищають паливну систему.

ПРОФІЛАКТИЧНІ: змінюютьхімічнийскладсуміші

Реклама

Їх завдання – знизити знос деталей, що труться за рахунок утворення захисної плівки. З ними варто бути акуратніше, адже будь-яке сучасне моторне масло вже містить цілий набір присадок. Додавання ще однієї гарантовано призводить до зміни хімічного складу суміші "масло + нова присадка". Отримана нова суміш непередбачувана: різко зростає ризик того, що масло вже не буде забезпечувати необхідний для змащення набір параметрів. Позитивний ефект, швидше за все, буде: присадка дійсно створить якийсь шар на деталях. Але з часом застосування моторного масла, яке втратило свої властивості через зміну хімічного складу, може привести до серйозних поломок.

АНТИФРИКЦІЙНІ: гарнідляавтозвеликимпробігом

Їхзавдання-знизититертядеталей,причомувипускаютьсявониякдлядвигуна,такідлядеталейтрансмісії-коробкипередач,ведучих мостів.Такіприсадкинерідкоєвасортиментісвітовихвиробниківмасел.Їхзастосуваннядаєпозитивнийефектвавтомобіляхзізначнимпробігом.Потрібнолишеуважнопоставитисядо вибору-присадкидлябензиновихабодизельнихдвигунів,механічнихіавтоматичнихтрансмісійвідрізняютьсяза складом.

РЕСТАВРАЦІЙНІ: знахідкадлянечеснихпродавцівмашин

Дуже схожі на профілактичні, але ефект від них яскравіший. Призначені для двигунів з великим пробігом. Такі присадки створюють захисний шар, зменшуючи зазори між деталями. Так вирішуються дві основні проблеми моторів з великим зносом: збільшується компресія і знижується витрата масла. Правда, ненадовго: далі ситуація буде розвиватися так само, як і з профілактичними присадками. Тому основні споживачі таких присадок – продавці старих машин, які так маскують реальний стан двигуна. З'ясувати обман при покупці неможливо: перевірка СТО нічого не знайде. Все розкриється після першої заміни масла.

В тренді
Продукти продовжують дорожчати. Чи стане Великдень золотим?
Реклама

ДО ГІДРОКОМПЕНСАТОРІВ: щобзнизитирівеньшумубезвеликихвитрат

Неприємнийшумгидрокомпенсаторов-проблемабагатьохбюджетнихавтозпробігом.Їхзамінадорогокоштує,томутутзастосуванняспецприсадоквиправдане.

ГЕРМЕТИКИ: засобилишенакрайнійвипадок,щобдоїхатидоСТО

Потрібніпривитокахмаслаіохолоджуючоїрідини.Упершомувипадкувонивідновлюютьеластичністьсальниківіпрокладок,дозволяючиїмвиконуватисвоїгерметизуючіфункції.Природно,цетимчасоверішенняпередремонтом.Тежстосуєтьсяіприсадок,герметизирующихсистемуохолодження,тількитутмовайдевжепропротікання радіаторачерезпошкодження.Такіприсадки-лотерея:аджевониможутьне тількиусунути пошкодження,а йпорушитициркуляціюрідини.Такщовони-лишекрайній засіб,щобдоїхатидоСТО.

ЧУДО-ВАРІАНТИ

Реклама

Так,єітакі,якщовіритирекламі.Зниження витратипаливана30-50%,збільшенняінтервалузамінимаславкількаразів-чоговонитільки необіцяють.Насправдівсецене більшеніжшахрайство.Укращомувипадкуефектувідзастосуванняподібноїхіміїпросто небуде.Угіршому-уавтовласникабудеможливістьознайомитисязвнутрішньою будовоюдвигуна,вякомумаслопережилокількаінтервалівзаміни.І-прайсомнайогоремонт.

Сучаснімоторнітатрансмісійнімаслазабезпечуютьагрегатівв найкращому робочому стані.Томузастосуваннявсілякихприсадоквновихавтомобіляхнавряд чиможемативиправдання.Набагатоефективнішезточкизорутурботипро продовженняресурсутрохизнизитиінтервализамінимасла,атакожзаливатиякіснепаливо.Абільшістьприсадок-лишевідстрочкаремонтудляавтозвідповіднимпід кінецьресурсом.Причомувідстрочка,якавпідсумкуможекоштуватичималихгрошей-аджечудес небуває.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти