Страховики назвали найбільш аварійні авто в Україні

8 грудня 2014, 05:10

Частіше за інших в ДТП потрапляють бюджетні автомобілі

Щорічно в нашій країні фіксують тисячі аварій і викрадень самих різних марок. Експерти з'ясовували, які водії і машини мають найбільшу ймовірність потрапити в неприємну ситуацію, а хто стає учасником ДТП лише зрідка.

Реклама

Зрозуміло, що аварійність того чи іншого авто визначається не стільки його походженням або маркою, скільки діями людини, яка перебуває за кермом. Але якщо проаналізувати статистику ДТП, певні закономірності все ж можна виявити. Не дарма за кордоном давно ведуть подібні дослідження. Більш того, за їх підсумками автомобілям привласнюють певні категорії, які впливають на вартість страховки.

Вітчизняні страховики поки не володіють обширною статистикою і єдиною базою збитків, тому складають власні рейтинги.

Від 10000 доларів

Перша закономірність, виведена вітчизняними страховими компаніями: найчастіше в ДТП потрапляють ті авто, ціна яких – від 10-15 до 40-50 тисяч доларів. Але в цьому твердженні тільки частка правди. Адже власники дешевих машин рідко їх страхують (по КАСКО – тільки при покупці в кредит, а по ОСАГО – намагаються заощадити, купуючи поліс на місяць-два), а значить, у статистиці страхових випадків не значаться. Втім, нічого дивного в тому, що бюджетні машини часто потрапляють в аварії, немає – їх парк більш великий, причому недорогі авто найчастіше купують водії новачки, у яких малий досвід водіння, а в містах з щільним трафіком це велика ймовірність потрапити в ДТП.

Реклама

Якщо говорити про рівень збитків на кожен автомобіль (тобто про ціну відновлювального ремонту), то страховики відзначають "китайців", деяких "французів" і "японців". "Навіть в не дуже серйозної аварії багато "китайців" отримують значні пошкодження, аж до конструктивної загибелі", – пояснює страховик Олександр Кирилюк.

Найчастіше б'ються і на спортивних машинах. "До порушення ПДР водіїв нерідко підштовхує спортивний характер деяких моделей: потужний мотор, гостре кермо, спортивна підвіска", – говорить страховик Віктор Панасюк.

У числі найменш аварійних – авто з преміум-сегменту. "Такі машини використовуються з найманими професійними водіями, експлуатуються досить рідко і припускають обережність інших учасників дорожнього руху з урахуванням статусу власників і дорожнечі самих авто", – пояснює страховик Володимир Петренко.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Вік і характер

Темперамент, вік і навіть соціальний статус автомобіліста – все це серйозно впливає на частоту потрапляння в дорожньо-транспортну пригоду. Початківці, водії без досвіду, причому незалежно від статі, – найбільш "аварійно-небезпечні". Відповідно, вік найбільш проблемних водіїв становить 23-30 років при досвіді водіння менше 5 років.

Реклама

Нерідко безвідповідальність проявляють і ті, хто купував машину в кредит або лізинг: автовласники не відносяться до такого майна як до свого і не особливо цінують його.

20000004030

Найменш аварійні водії діляться на 3 категорії. По-перше, це професіонали з великим стажем, які найчастіше працюють за наймом. По-друге, власники дорогих авто, але з досвідом водіння, які самі управляють своїми машинами. По-третє, власники марок ВАЗ і ЗАЗ – вони спокійно їздять, живуть, як правило, на периферії, і дорожні неприємності у них бувають дуже рідко. Всупереч розхожій думці, жінки, у яких є досвід водіння, стають учасниками аварій рідше за чоловіків. Представниці прекрасної статі більш спокійні і обережні за кермом, а якщо вони і потрапляють в ДТП, то нерідко це відбувається з вини іншої сторони.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти