Найдорожчі машини України: 26 Bentley, два Aston Martin X і 434 Porsche

1 липня 2018, 07:00

Ігор Сєров Ігор Сєров

Незважаючи на кризу, в 2017-му українці зареєстрували 525 елітних авто на 2,7 млрд грн

Майже кожен 300-й автомобіль, поставлений на облік в Україні вминуломуроці,відноситьсядокатегорії"люксових".ЯкповідомивначальникГоловногосервісногоцентруМВСВладиславКриклійу відповідьназапит"Сегодня",всьогоза2017рік булозареєстровано171800легковихавто,525знихєоднимизнайдорожчихусвіті(див. інфографіку).

Реклама

Цінинатакіавтостартуютьвід1,5 млнгрнідосягають12,5 млн.За скромнимиоцінками,сумарнавартістьтакогоавтопаркустановитьмайже2,7 млрдгрн(це,наприклад,сумавсіхвійськовихпенсійзсічня по квітень).АщобкупитиFerrari(близько12 млнгрн),українцевітребавикласти150річнихсередніхзарплат(зараз8400 грн).

--1_38

Хто володіє

У МВС не розкривають дані автовласників. "Сегодня" перевірила Держреєстр декларацій за 2015-2017 роки на предмет володіння такими машинами. Відразу двома автомобілями Porsche володіла вже екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва. У своїй декларації вона вказала, що в її власності – Porsche Panamera і Porsche Cayenne загальною вартістю 1 млн 776 тис. грн. Три Porsche різних моделей декларувала дружина мера Дніпра Бориса Філатова Марина. Загальна вартість її машин (випуску 2007, 2008 і 2012 років) склала 3 млн 775 тис. грн. Також, як з'ясувалося, часто такі авто декларували столичні прокурори, регіональні судді і топ-керівники Держміграційної служби.

Володіння автомобілем Maserati підтверджував у своїй декларації нардеп від БПП Олександр Третьяков. Правда, уточнив, що автомобіль далеко не новий – 2006 року випуску, вартістю 510 тис. грн. Таким же автомобілем, але новіше (2010 року випуску), володіє ... секретар мерії містечка Родинське на Донеччині Катерина Андрійченко. У своїй декларації вона вказала, що придбала це авто у вересні 2014 року, при цьому її зарплата згідно з декларацією – 5287 грн.
Один з автомобілів Ferrari є у нардепа від "Волі народу" Сергія Мартиняка. У декларації він вказав, що Ferrari випуску 2012 року він купив у вересні 2014 року. У графі "Вартість" стоїть сума в 2 млн 524 тис. грн.

Реклама

ПолітикитакожвідчуваютьлюбовдоавтоДжеймсаБонда-Aston Martin.Наприклад,депутат7-госкликанняВРАртемЩербань(синекс-губернатораДонецькоїобластіВолодимираЩербаня)вказуваву своїйдекларації,щоволодієтакимавтомобілем2008 року випуску.Ціна,правда,невідома.
АвтомаркиBentleyвсвоїхдеклараціяхвказалиіпрокурорирізнихрівнів,інардепи,ічиновники.Тимчасомзаминулийріквкраїніне булопоставленонаобліквДСЦжодногоавтомаркиMaybach(коштує трохибільше9 млнгрн)іLamborghini(цінаколиваєтьсявід9до12 млнгрн)
.

Уполіціїдо цьогододають,щоелітніавточастофігуруютьівзведенняхпроДТП.Якправило,через те,щоводіїсильноперевищуютьшвидкістьякназаміськихтрасах,такінаміськихдорогах, недотримуютьсядистанції,не кажучивжепро правильнупарковку.

Купують більше

Засловамиголови ВсеукраїнськоїасоціаціїавтомобільнихімпортерівідилерівОлегаНазаренка,традиційнимилідерамиза кількістюелітнихавтовважаютьсястолицяірядвеликихоблцентрів.

"Раніше,доподійнасходікраїни,вцьомуспискузаКиєвомслідувавДонецьк.ТеперйогомісцезайнявДніпро.Заними-ХарківіОдеса.ДалізацимимістамипредставленівеликіцентриЗахідноїУкраїни",-розповівнамНазаренко.

Ідодав,щопопитнатакіавтодещо впав.

"ОбсягипродажівтакихдорогихавтовУкраїнінезначновпали.Цесталося черезекономічну обстановкувкраїні.Томудозволитисобітакіавтоможутьбагатілюди,якікупують їхщейдлятого,щобпродемонструватисвійстатус",-говоритьглаваВААІД.

Прицьомунамітилося зростанняпродажівзвичайнихмашин.

"За2016рік булопродано56 тисячновихавто,авминуломуроці-вже80 тисяч",-уточнюєНазаренко.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти