Скільки українці витрачають на покупку автомобілів

24 липня 2016, 00:08

Експерти опублікували статистику за перше півріччя 2016 року

Незважаючинате,щоавтомобільнийринокУкраїнине вкращомустані,новіавтоне простопродовжуютькупувати,анабуваютьвсебільшедорогихмоделей.Причому,практичноу всіхкласах.Ітакатенденціяспостерігаєтьсяв усіхрегіонахкраїни.Майжеу всіх,пише AUTO-Consulting.

Реклама

Дляпочатку,кількапоказовихцифр.За данимивидання,ринокновихавтовУкраїнізріс,порівняноз 2015роком,на52%.Це-впроданихштуках.Якщоговоритипро отриманівідцихпродажівгрошах,тозростання-близько65%.Такарізницяпов'язаназбільшвисокоювартістюавтомобілів,якісталикупуватиунасвкраїні.Всього,заперше півріччяновихавтомобілівбулопроданона667 млнєвро.Або-майжена20 млрдгрн.

ПершемісцевгрошовомувираженніналежитьавтомобілямсередньоїціновоїкатегоріїVolume.Їхзаперше півріччяпродалибільше,ніжна312 млнєвро.Автомобілівпреміум-класупродализацей часнамайже281 млнєвро.Алев порівняннізминулим2015-муроком,обсягїхпродажіввгрошовомуеквівалентізріснацілих112%!

Якщоговоритипро класиавто,топопулярністьSUVу всьомусвітіпідтвердилисвоїмгаманцеміукраїнці.Кросоверівіпозашляховиківунасвкраїнібулозаперше півріччянинішньогорокукупленона61%більше,ніжв2015-му.Майжена410 млнєвро.Продовжуютькористуватисяпопитомізвичайні легковики.Їхвпершомупівріччі2016- гопридбали,в порівняннізминулимроком,більше,ніжнатретину.Ібільше,ніжна235 млнєвро.УгрошовомувираженнізаSUVукраїнців 2016-мзаплатилина78%більше,азалегковіавто-на51%більше.

При цьому варто відзначити, що найдорожчі авто купують не в Києві, а в Одесі. Але за загальною кількістю грошей, витрачених на авто, Київ продовжує лідирувати. За перше півріччя 2016- го на нові авто в столиці було витрачено 224 млн євро. Це третина від усіх грошей, витрачених на покупку автомобілів в країні. Практично на таку ж суму (236 млн євро) українці придбали легкових пасажирських автомобілів по всій країні. На другому місці за обсягом витрачених на нові автомобілі грошей – Харківська область. Тут автомобілісти виклали понад 62 млн євро. На третьому – Дніпропетровська область – 50,5 млн євро. А в Одеській області, де купують найдорожчі автомобілі в Україні, витратили за перше півріччя 48 млн євро.

В тренді
Держборг України зріс і в гривні, і в доларах
Реклама

За ростомпокупокновихавтомобілівізбільшеннякількостігрошей,витраченихнаавто,теоретичноможнаоцінюватизростаннядобробутувобластях.Упершомупівріччі2016- го,виходячизцієїстатистики,добробутпокращився,перш за все,у Волинськійобласті.Тутнановіавтовитратилина116%більше,ніжв2015-му.ДругемісцеможутьподілитиЗапорізькаіХарківськаобласті.Тутзростання-близько108%.

ІякщовХарківськомурегіоні-цедійснозростання,тоу Волинськійобласті,скоріше,простозбільшення.Аджетут,мало ненайменшавкраїнісума,якувитратилинановіавто.Всього-7,7 млнєвро.Найменшегрошейнановіавто(зі зрозумілих причин)витратилив 2016-мвЛуганськійобласті.Це-5,1 млнєвро.Занеювтрійціаутсайдерів-Чернівецькаобласть(5,5 млнєвро),атакож-ТернопільськатаРівненськаобласті(по7,2 млнєвро).НаЗахіднійУкраїні,якіраніше,віддають перевагустарим іномаркамзЄвропи.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти