З вихованцями у відпустку: правила перевезення тварин в авто

1 липня 2018, 01:31

Шагінян Тетяна

Як зменшити стрес, фіксувати і поїти тварин в автомобільній поїздці

Літо — час автомобільних подорожей, вяківсечастішеберуть нетількидітейідрузів,а йдомашніхулюбленців.Особливоякщовихованецьмалогабаритнийабойогонемає з ким залишити.Так,заразповсійУкраїніможназнайтибезлічготелівдлятварин,вякихулюбленецьбудеутримуватися встерпнихумовахза150-250грн/добу,абовхороших-за350-450грн/добу.Трохидешевшеобійдетьсяприватна"перетримка"-від100грн/добу.

Реклама

Але майже всі господарі, якщо є можливість, возять своїх вихованців з собою. А вилазки на природу, на дачу, в недовгий похід або в еко-готель (будиночок в селі) і зовсім не проходять без домашніх тварин. Особливо якщо є власний транспорт, в якому можна перевозити як вівчарку, так і тхора. Потрібно тільки знати кілька рекомендацій по їх доставці до місця призначення і запастися спеціальними перевезеннями. Про те, як впоратися з транспортуванням домашніх улюбленців в авто, нам розповів главий лікар ветеринарної клініки "4 лапи" Ігор Духнич, а також ми звернулися за консультацією до продавця автомобільного інвентарю Світлани Онопко.

Правила одні для всіх: перевезення вантажу без перешкод водію

У ПДР нічого не сказано щодо правил перевезення тварин, вони такі ж, як і перевезення вантажів: головне – щоб вантаж не створював перешкод водію під час керування транспортним засобом. Перевозити друзів менших можна як в багажному відділенні (що зручно, якщо автомобіль хетчбек), так і в салоні. Треба стежити тільки за тим, щоб перелякана тварина не плуталася під ногами на педалях і не лежала на торпеді. Тому експерти рекомендують все ж фіксувати домашнього улюбленця: навіть дуже спокійну кішку або маленьку собачку може налякати в дорозі будь-яка дрібниця. Особливо це важливо, якщо крім водія і тварини в салоні нікого більше немає і ніхто не допоможе зняти перелякану кішку, що вчепилася, наприклад, в кермо. Для фіксації можна використовувати як клітки-переноски, так і ремені, сітки-обмежувачі або коробки і бокси (для папуг, гризунів, рептилій).

Добре,якщоулюбленецьпривченийдоавтоподорожей здитинства:длянього небудестресомпоїздкадоветеринараабонадачу.До речі,ветеринарирекомендують непочинатипривчатидо автомобілязпоїздкидо лікаря,щобу тваринине виникалорефлексу:машина=неприємні відчуття.Особливополохливихтваринможназалучатиласощами,яківидаватитількивсалоні.Всідомашні вихованцівідмалого до великогобоятьсяпротягів,томучи переноситевипапужкуабойорка,всалонівключайтекондиціонерабообдув,але невідкривайтевікна.

Будь-яку тваринупереддорогоюкраще негодувати:потримайтеулюбленцянаголодномупайкуза4-6годиндоподорожі.Длянихнудотаезвичнийстан,апояснити,яклюдині,чомуїмпогано,неможливо.Томутваринаможе нетількивирвати,алеіпочатизанадтоголоснозаявлятипро свій стан:кричати,скиглити,бігати посалонуабопоклітці.

Під часпоїздкиобов'язковорозмовляйтезісвоїмивихованцем.Вінповиненрозуміти,щогосподарпоручінічогострашногознимне відбувається.Голосгосподарязаспокоїтьікота,ікролика.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

Коли пасажири Мурка і Тузик: переноски, чохли і шлейки

Реклама

Котів,навітьнайспокійнішихіласкавих,рекомендовано перевозитивклітках-переносках.Ціна-від450грн,якщохочете,щобслужилакількароків-купуйтесередньої якості,за570-700грн.Врахуйте,щокішкибільшнепередбачувані,ніжсобаки,їхналякатиможерізкийскрипгальмнавітьсусідньогоавто.

Перед дорогою тварину бажано закрити в невеликій кімнаті, щоб не шукати її перед поїздкою по всьому будинку. А найбільш енергійним дайте кілька крапель заспокійливого: дорога пройде легше. Сама переноска підбирається під розмір тварини (зазвичай вони стандартних розмірів) і головна умова – повинна добре закриватися і провітрюватися. Клітку ставте в салон на сидінні і обов'язково фіксуйте ременями безпеки. Подбайте про воду, яку можна давати під час зупинок або в поїлці.

Собаки – істоти більш слухняні, їх необов'язково замикати в клітку. Існують спеціальні сітки-обмежувачі для багажника і салону, які відокремлюють вихованця від водія. Знайти універсальні можна за 830-1200 грн, найпростіша сітка для невеликих порід обійдеться в 250 грн. Захистити салон він кігтів і слини допоможуть спеціальні чохли-накидки – від 800 грн в салон, і в багажник – 520 грн. Існують також собачі автокрісла, які фіксуються до сидіння за допомогою ременів – 1050-1470 грн. Спокійних улюбленців можна зафіксувати за допомогою автомобільної шлейки – короткого повідка-збруї – 350-430 грн.

Навіть найменша тварина не повинна знаходитися на руках у водія – тільки на задньому сидінні. Собаки часто люблять висунути носа в вікно, але це небезпечно, і не тільки тому, що випадково може зачепити гілку або проїжджаючу фуру. Небезпеку становить вітер: протяг у собак може викликати запалення очей або вух. При тривалій подорожі обов'язково влаштовуйте для собак нетривалі вигули, під час яких обов'язково тварину необхідно напувати.

Та інші звірі

Папуг, будь то маленький хвилястий або великий ара, перевозьте в закритій коробці з пророблену отворами для дихання. Папуги погано реагують на стрімке мелькання картинок, у тварини трапляється стрес. Дрібних гризунів і рептилій також перевозьте в невеликих коробках або переносках. Перед тим як поставити переноску з домашнім улюбленцем в салон, там потрібно створити комфортні умови: провітрити і вирівняти температуру до 19-21° С.
Рибок транспортуйте не в целофанових пакетах, а скляних банках – так безпечніше. Дозвільні документи для перевезення тварин потрібні тільки при перетині кордонів з іншими країнами. Для кожної країни існують свої правила ввезення як кішок і собак, так і інших тварин, про що слід дізнатися заздалегідь.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти