Автогазовий рекорд, подорожчання нафти та відставка Смолія: що буде з цінами на паливо

7 липня 2020, 10:55

Олександр Панченко Олександр Панченко

Бензин може зрости в ціні на 50 коп./л, а ось автогаз поки "завмер"

В Україні продовжують дорожчати бензин і дизельне паливо- за тиждень роздрібні ціни зросли на 50-65 коп./л в залежності від продавців і регіону. На скраплений газ ціни залишаються стабільними, а де-не-де він навіть подешевшав на 3-5 коп./л. Нагадаємо: впродовж семи тижнів (з початку травня по 19 червня) роздрібні ціни автогазу безперервно зростали.

Реклама

Які тенденції очікувати на прийдешньому тижні, розповіли наші експерти: директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев і аналітик ринку скрапленого газу Артем Куюн.

Що змінилося за тиждень

Продовжився тренд на підвищення вартості палива, що почався два тижні тому. Серед регіонів знову здивували прифронтові області. Це Донецька область, де бензини і дизпаливо цілий місяць дешевшали на тлі стабільності, а потім і почалося невелике подорожчання у всіх областях. У липні за неповний тиждень місячне зниження цін на Донбасі було практично відіграно: вони зросли на понад 60 коп./л. І Луганська область, в якій трейдери підвищили ціни на всі види палива, крім автогазу, майже на гривню. Таке велике зростання цін експерти пояснюють логістикою: імпортні нафтопродукти сюди везуть від західного кордону.

На 6-10 коп./л подешевшали бензини на Закарпатті. У всіх інших областях і в Києві бензини і ДП тільки дорожчали. Ціни в регіонах підвищилися на 5-30 коп./л в столиці на 25-50 коп./л.

Ціна зрідженого газу залишилася стабільною в половині областей, в інших змінювалася різноспрямовано. У шести областях і в Києві він подешевшав на 1-6 коп./л, в чотирьох областях подорожчав на 1-4 коп./л. Зрештою за тиждень середня ціна на газ по Україні не змінилася.

Реклама

Різниця між найвищими та найнижчими цінами, в залежності від регіону, збільшилася за всіма видами палива.

За А-92 розкид цін збільшився до 16,7% (3,33 грн/л, плюс 78 коп./л), було 12,9%, по А-95 – збільшився до 15,3% (3,20 грн/л, плюс 47 коп./л), було 13,1%, по дизелю збільшився до 14,6% (2,98 грн/л, плюс 50 коп./л), було 12,3%. За Автогаз розкид цін збільшився до 10,5% (1,13 грн/л, плюс коп./л), було 10,3%.

Ціни на А-92

Середня ціна по Україні – 21,25 грн/л (подорожчання на 22 коп./л), найвища – в Луганській області – 23,29 грн/л (подорожчання на 94 коп./л), найнижча – у Сумській області – 19,96 грн/л (подорожчання на 16 коп./л).

Луганська область як і раніше єдина, де А-92 коштує дорожче 23 грн/л. У всіх інших областях, крім Івано-Франківської та Києва, навіть "п'ятим" бензином можна заправитися дешевше – максимум по 22,98 грн/л (на Львівщині). А ось на Сумщині "другим" ще можна заправитися дешевше за 20 грн/л.

У більшості областей ціни в коридорі 22,20-22,60 грн/л.

Реклама

У Києві вартість бензину А-92 – 21,76 грн/л (+35 коп./Л).

Ціни на А-95

Середня ціна по Україні – 22,31 грн/л (подорожчання на 23 коп./л). Найвища ціна серед областей – в Луганській області – 24,16 грн/л (подорожчання на 97 коп./л), найнижча – у Сумській області 20,96 грн/л (подорожчання на 16 коп./л). Тільки на Сумщині ще можна заправитися "п'ятим" дешевше 21 грн/л. У 17-ти областях ціни перевищили 22 грн/л і перебувають в коридорі 22,20 – 22,98 грн/л.

У Києві вартість бензину А-95 – 24,04 грн/л (плюс 47 коп./л).

Ціни на ДТ

Реклама

Середня ціна по Україні – 21,75 грн/л (подорожчання на 22 коп./л), найвища – в Луганській області – 23,43 грн/л (подорожчання на 94 коп./л), найнижча – в Харківській області – 20,45 грн/ л (подорожчання на 23 коп./л).

Дизпаливо коштує дорожче 22 грн/л вже в семи областях (тиждень тому було в двох) і у Києві. У більшості областей ціна в межах 21,60-21,92 грн/л (плюс 10 грн/л), і тільки в Сумській та Харківській воно дешевше 21 грн/л, причому не символічно, а приблизно на 50 коп./л.

У Києві вартість дизпалива – 22,70 грн/л (плюс 19 коп./л). Тепер по Україні другий тиждень найдорожчий дизель не в Луганській області, а в столиці.

Ціни на LPG

Середня ціна по Україні – 11,40 грн/л (не змінилася), найвища – в Одеській області – 11,92 грн/л (не змінилася), найнижча – в Чернігівській області – 10,79 грн/л (здешевлення на 2 коп./л). Чернігівщина – єдиний регіон, де газ коштує менше 11 грн/л, в інших областях ціна знаходиться в коридорі 11,01-11,92 грн/л.

У Києві вартість газу – 11,61 грн/л (мінус 6 коп./л).

Аналіз ситуації на ринку

Експерти кажуть, що підвищення вартості бензину і дизеля було очікуваним, оскільки на ринок збільшується надходження палива, виготовленого з дорожчої нафти.

"Почалася друга хвиля підвищення роздрібних цін, з урахуванням того, що за перший тиждень липня оптові ціни зросли ще на 5%, – аналізує Сергій Куюн. – На станціях WOG ціни на всі види палива зросли на 50 коп./л – до 24,49 грн/л за А-92 і ДТ та 25,49 грн/л за бензин марки А-95. Мережа Glusco підвищила вартість палива на 40 коп./л, до 20,35 грн/л за А-92, 24,35 грн/л за А-95 і 22,35 грн/л за ДТ. Також за вихідні на 30 коп./л виросли ціни на всі палива в мережі Mango, Amic і UPG. "БРСМ-Нафта" за вихідні підвищила ціни на бензини на 20 коп./л, на ДТ – на 25 коп./л.

Геннадій Рябцев додав, що головними причинами підвищення цін в роздробі стало надходження на ринок коштовніших імпортних партій бензину і дизпалива, законтрактованих після того, як в квітні-травні почала дорожчати нафта.

"Те, що повинно було статися, відбувається: в травні-червні було зростання оптових цін на бензин і дизпаливо, тепер він перейшов не тільки на великий, але і на дрібний опт (від бензовоза), а це означає подорожчання "з коліс", – каже Геннадій Рябцев. – Щодо бензину і ДТ, на відміну від газу, у трейдерів були великі запаси, тому зростання цін розтягнулося майже на місяць. Але з 29 червня через підвищення оптових цін на 7% і падіння курсу гривні виник потенціал зростання цін на бензин і ДТ приблизно на 1 грн/л, половина його вже реалізована за перші дні липня".

Артем Куюн повідомив, що в червні імпорт автогазу оновив рекорд по поставках.

"У червні в Україну імпортовано 161 тис. тонн скрапленого газу, що є рекордним обсягом поставок за весь період спостережень, – говорить Артем Куюн. – Це більше, ніж в травні на 24% і більше, ніж в червні 2019 року на 44%. За оцінками учасників ринку, імпорт в червні за фактом перевищив потреби ринку на 15-20 тис. т. Очевидно, що профіцит став причиною стабільності цін".

Що може змінитися за тиждень

Сергій Куюн говорить, що на прийдешньому тижні підвищення цін продовжиться.

"Присутня ймовірність зростання цін ще в межах 50 коп./л на бензин і дизель", – уточнив Сергій Куюн. – Крім того, додатковим імпульсом для подорожчання приблизно на 60 коп./л стало зростання курсу долара на тлі звільнення голови Нацбанку. Це відразу додатково 45 коп. на літрі палива. Але на прийдешньому тижні цей потенціал навряд чи буде реалізованим".

Геннадій Рябцев також очікує на прийдешньому тижні подорожчання бензину і дизпалива в межах 50 коп./л, і стабільні ціни на газ. За його словами, все залежить від української групи "Приват", які ще не підвищували ціни на бензин і ДТ. Якщо вони підвищать, а з великою часткою ймовірності це має статися, то інші учасники ринку підуть за ними.

"Швидше за все, що роздрібні ціни на газ за тиждень не зміняться", – додав Артем Куюн.


Незважаючи на здорожчення палива, їздити на власному автомобілі все ж комфортніше, ніж в громадському транспорті, де температура повітря іноді сягає 50 градусів. Детальніше – на відео:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти