Ринок б/в автомобілів в Україні набирає обороти

11 липня 2014, 05:09

Майже половина всіх авто в Україні, що продаються, були в експлуатації

За даними асоціації "Укравтопром", на первинному автомобільному ринку України, починаючи з квітня 2014 року, спостерігається збільшення частки автомобілів, що були в експлуатації, передає ТСН.

Реклама

Якщо у березні вона становила 8,7%, у квітні – 11,3%, у травні – вже 30,9%, то в червні імпортний секонд-хенд зайняв майже половину ринку – 49,5 відсотків. Посприяло цьому скасування екологічного податку, що стримував потік старих автомобілів з-за кордону. Відповідний закон, прийнятий 8 квітня, набув чинності 18 квітня п.р. У такій ситуації не доводиться говорити про оновлення автомобільного парку країни, поліпшення екологічної обстановки на автомобільному транспорті.

У сегменті б/в комерційних автомобілів, враховуючи, що це не підакцизний товар, спостерігається найбільша кількість первинних реєстрацій – за червень вона склала 6 тис. 256 одиниць, що в 2,5 рази перевищило показник травня (2 543 од.). Частка б/в техніки у травні склала 87%, у червні – 94% від загального обсягу продажів. У червні марками-лідерами є Renault (1 525 шт.), Volkswagen (1 160 шт.), Mercedes-Benz (792 шт.), Opel (636 шт.), Fiat (587 шт.). За підсумками травня розташування марок у верхівці рейтингу було таким же, зайняли вони 76% загальної кількості. Переважну кількість б/в комерційних автомобілів складають малотоннажні фургони.

Первинний ринок б/в легкових автомобілів у червні зріс відносно травня вдвічі і склав 379 одиниць. Лідером у продажах б/в легкових автомобілів є Renault – було зареєстровано 70 автомобілів цієї марки за червень.

Первинні реєстрації б/в автобусів у червні склали 53 одиниці, що на 83% більше травневого результату, коли їх було 29. Найбільш популярними є б/в автобуси марки Mercedes-Benz (25 од. за червень).

В тренді
Ринок пального: чи буде подальше подорожчання бензину
Реклама

Враховуючи загальне зниження споживчої активності, а також наявність до 18 квітня таких стримуючих факторів як екологічний податок і акциз на переобладнані автомобілі, обсяг первинного ринку б/в автомобілів за підсумками першого півріччя скоротився на 76%, склавши 14 тис. 864 одиниці. У тому числі комерційних автомобілів було зареєстровано 12 тис. 927 од. (-78%), легкових автомобілів – 1656 од. (-59%), автобусів – 281 од. (-71%).

Водночас раніше повідомлялося, що український автопром впав майже втричі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти