Знижки та штрафи: Рада остаточно ухвалила закони про "євробляхи"

8 листопада 2018, 17:35

Ксенія Капустинська Ксенія Капустинська

Власникам авто на єврономерах доведеться вирішити – вивозити машину за межі України або платити податки

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроекти про розмитнення автомобілів в Україні. Депутати за два "підходу" – ранковий і вечірній – підтримали два законопроекти, № 8487 і № 8488.

Реклама

"За" перший документ проголосували 250 народних депутатів, за другий – 245 при мінімально необхідних 226 голосах. У першому читанні розмитнення автомобілів на єврономевах Рада схвалила ще 13 липня 2018 року.

Митні правила


Ухвалений на вечірньому засіданні законопроект № 8488 "Про внесення змін до Митного кодексу" повинен вирішити проблему відходу від відповідальності за порушення правил тимчасового ввезення та транзиту авто. Перевіряти стануть жорстко – поліція отримає доступ до інформації митників і право зупиняти машини на іноземних номерах.

Законопроект також встановлює додаткові умови тимчасового ввезення та транзиту авто:

 • громадяни України зможуть ввозити авто на іноземних номерах в режимі транзиту або тимчасового ввезення, тільки якщо перебувають на консульському обліку і проживають за межами України;
 • авто особистого користування в режимі транзиту може перебувати в Україні лише з метою переміщення через митну територію країни;
 • тимчасове ввезення іноземцем більш ніж одного особистого авто дозволяється при наявності грошового забезпечення (дорівнює вартості розмитнення авто);
 • тимчасове ввезення авто комерційного призначення при виконанні зобов'язань за трудовими договорами дозволяється на строк до 10 діб з грошовим забезпеченням;
 • особисті авто, які ввозяться в Україну більш ніж на 30 днів, підлягають державній реєстрації.
 • автомобіль в режимі транзиту або тимчасового ввезення можна розукомплектовать або передати у володіння, користування або розпорядження іншим особам.
 • заборонено використовувати таке авто у підприємницькій діяльності або для отримання доходу, наприклад, в таксі.

За порушення останніх двох правил передбачений штраф 34 тис грн. У законі також прописані такі штрафи за порушення терміну перебування нерозмитненого автомобіля на території України:

 • за перевищення на добу – 170 гривень;
 • більше одних і до 10 діб – 3,4 тисячі гривень;
 • на 10 діб – 8,5 тисяч гривень;
 • від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень;
 • більше 30 діб, а також в разі втрати або розукомплектації автомобіля – 170 тис. гривень або конфіскація авто за рішенням суду.
Реклама

Штрафи не застосовуватимуться до авто під час "пільгового" періоду розмитнення, який передбачений законопроектом № 8487.

Терміни розмитнення авто

На оформлення нерозмитнених авто законопроектом № 8487 дається 180 робочих днів. Якщо власник "євробляхи" не захоче розмитнити транспортний засіб, за цей термін машину можна вивезти на межі країни. При цьому в документ внесли правки, які повинні полегшити життя "євробляхерам".

Як пояснила голова профільного комітету Ніна Южаніна, акцизний податок зменшується на 50% для авто, які будуть розмитнені протягом перших 90 днів після вступу закону в силу. В останні 90 днів "пільгового" періоду ставки стануть повними, але штрафи за порушення термінів перебування не накладатимуться.

А ось процедура розмитнення автомобілів Радою не прописується – як пояснила Южаніна, цим займеться Кабінет міністрів. Адже, крім акцизу, доведеться заплатити ввізне мито і ПДВ. Ввізне мито становить 10% від вартості автомобіля, а для машини з ЄС – 5-7,3%. ПДВ – це ще 20% від суми митної вартості автомобіля, акцизного збору і ввізного мита.

Ставки акцизів при розмитненні авто

Як зазначила Южаніна, представляючи на ранковому засіданні ВР законопроект № 8487 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів", цей документ встановлює базові ставки акцизного податку для нового автомобіля.

В тренді
Валютні борги українців перетворяться в гривневі: закон набув чинності
Реклама

Для авто з бензиновим двигуном об'ємом 1000 куб. см базова ставка становить 50 євро за одиницю, для "дизеля" з двигуном 1500 куб. см – 75 євро. Для автомобілів з бензиновим двигуном об'ємом від 3000 куб. см ставка підвищена до 100 євро, для дизельних об'ємом від 3500 куб. см – до 150 євро.

Щоб визначити розмір акцизу для конкретного авто, до базової ставки будуть застосовувати коефіцієнти. Формула буде такою:

                                                                                      "Ставка = Ставка базова × Коефіцієнт двигуна × Вік двигуна".

Коефіцієнт двигуна визначається діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння автомобіля на 1000. Якщо обсяг 2000 куб. см, то коефіцієнт – 2.

Другий - коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва автомобіля, до році визначення ставки податку. Граничний коефіцієнт – 15 років. Роки понад цей термін враховуватися не будуть.

Реклама

Южаніна уточнила, що положення закону стосуються автомобілів, призначених для особистого користування. Однак вони поширюються не тільки на "євробляхи", які вже порушили режим ввезення авто, але і на всі інші легкові авто, які ввозитимуться в Україну.

Всі кошти, отримані від розмитнення авто на єврономерах, згідно з документом, повинні надійти до Пенсійного фонду.

Запропонована раніше поправка про податок на старі автомобілі в Україні не знайшла підтримки у профільному комітеті та сесійній залі.

Раніше генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко відзначав, що закони про розмитнення авто не допоможуть "євробляхерам" через те, що останні, на думку експерта, не зможуть переоформити на себе автомобілі, які належать іноземним фірмам.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти