Прогноз цін на пальне: бензин – без змін, дизпаливо подешевшає, газ подорожчає – експерт

15 червня 2015 9:00

Тенденції залишаються незмінними

З 5 по 12 червня роздрібні ціни на бензин не змінилися: А-92-Євро пропонували в середньому по 19,84 грн/л, А-95-Євро – по 20,56 грн/л – Сергій Сапегін, директор НТЦ "Психея" . За його словами, найдешевший "другий" – по 17,6 грн вдалося відшукати в Харківській області, а "п'ятий", на гривню дорожче – у Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Хмельницькій областях та столиці. Дизпаливо за тиждень подешевшало на 0,7% (14 коп./л) – до 20,45 грн/л. Найдешевше його можна було відшукати в Житомирській області – за 18,05 грн/л. Середня роздрібна ціна на скраплений газ піднялася на 0,6% (5 коп./л) – до 8,44 грн/л.

Реклама

Пожежа на нафтобазі у Василькові ніяк не позначилася на київських цінах на світлі нафтопродукти. Дизпаливо в середньому навіть подешевшало на 1% (20 коп./л) – до 20,7 грн, а знижений газ подорожчав більше, ніж в цілому по країні – на 2% (16 коп./л) – до 8,32 грн . Найвигідніші заправки можна відшукати в Солом'янському районі, найдешевший газ – в Голосіївському.

.png_87

Не пропусти!
А де була Росія? "Дияволи" з Бельгії поставили на місце команду Черчесова
Бельгія проти Росії в першому турі Євро-2020

ПРОГНОЗ . Наступного тижня ці тенденції повинні зберегтися. Цьому допоможуть ймовірне зниження європейських нафтових котирувань в найближчому майбутньому і, відповідно, зниження імпортних цін, загострення конкуренції на паливному ринку та значні обсяги реалізації на ньому спиртових сурогатів, пропонованих на 25% дешевше високооктанового бензину з тим же октановим числом (по 15,5- 16,1 грн/л). Перешкодити ж цьому можуть зменшення пропозиції нафтопродуктів за низькими цінами через ситуативного дефіциту паливних сурогатів, що виник в столичному регіоні після пожежі на нафтобазі, заборона на пересування бензовозів загальною масою від 24 т при температурі повітря вище 28 °С, активізація контролюючих органів на паливному ринку після Васильківської трагедії і закриття кількох десятків АГЗС в столичному регіоні за результатами перевірок Київради.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти