Чому місця в паркінгах та гаражі коштують так дорого

17 липня 2016, 17:00

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

"Стійло" для "залізного коня" може коштувати дорожче машини або квартири

Прогулявшись ввечері вулицями великого міста, помічаєш, що всі мислимі і немислимі місця забиті припаркованими автомобілями. У той же час поруч, між новими будинками, "сумує" недобудований паркінг. А закинули це будівництво століття тому, бо не було бажаючих купувати там паркомісця. Власне, і в багатьох "живих" паркінгах значна частина місць залишається непроданими. Пустує або використовуються в якості сараю для зберігання мотлоху і значна частина гаражів. Але ж їх можна продати, тим більше господарі їх в більшості своїй люди небагаті, і кілька тисяч доларів для них зайвими не будуть.

Реклама

БЕЗ ІНТЕРЕСУ.Статистикипо ринкугаражівімісцьнапаркінгахнемає-їїпростонемає чогоінікомузбирати.За іншими сегментамиринкунерухомостіцимзаймаютьсяагентстваіпрофесійніоб'єднанняріелторів.Статистикадляних-церобочийінструмент.Адо гаражівтакийінтерес непроявляється.ЯкстверджуєдиректорАН"Український Дім"РусланБезуглий,ріелторирідкоінеохочеберутьсязапродаж окремих позиційгаража.Хібащовінабопаркомісцепродаютьсяабокупуютьсяразомзквартирою.

"Якправило,ріелторне продаєгаражзавідсотки,якцеробитьсязквартирамиабобудинками,-розповідаєдиректорріелторськоїкомпанії "Золотіворота" ОлексійХолмецкий.-Зазвичайвінпростододаєдо ціни500,атоітисячудоларів".

ЦІНА.Розгадкафеноменазпорожнімимісцяминапаркінгахпроста-цінинанихвище,ніжможедозволитипроживаєвоколицяхпубліка.Унаведеномувищеприкладіновобудовинавколопаркінгуможнавіднестидо бюджетноготипу.Азамісцевпаркінгупросять$15-25тис.Цепритому,щозаразза$25тис.можнакупитиповноціннуквартиру.Та ймашиниубільшостіжителівцихбудинківнапевнокоштують менше.

"Втім, в будинках більш дорогого класу місця в паркінгах купують", – говорить Олексій Холмецкий. У багатьох паркінгах 1 кв. м обходиться дорожче $ 1 тис. Нам попалося пропозиція паркомісця в центрі Києва за $ 3 тис./кв. м. Є досить багато пропозицій і дешевше – близько $ 500 за "квадрат", але це на околицях міста. Якщо ви готові почекати, то можете купити місце в споруджуваному паркінгу. Наприклад, 1 кв. м в притулок для машини у віддаленому районі столиці, яке планують здати в першому кварталі наступного року, обійдеться всього в $ 300. Але навіть якщо ви знайдете дуже вигідну пропозицію, але не поблизу вашого будинку, вам від нього толку буде мало.

Реклама

ГАРАЖІ.Згаражамиіншапроблема-вонивбільшості своїйкучкуютьсявеликимигрупамиі незанадто близькодо житлових будинків,від чого ікористуватисяниминезручно.Крімтого,старийсирийгаражможебутинебезпечнийдляздоров'ямашини.Томуіцінинаних,якправило,набагатонижче,ніжнапаркінги.Наприклад,металевігаражіпропонуютьвжевід$1,5-2тис.Капітальніцегляніабобетонні-від$3-4тис.Алеякщогаражрозташованийдійснозручно-усамихбудинків-ізробленийнасовість,заньогоможутьпроситивід$15тис.Ібільше.

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

ПРОДАТИ ЧИ КУПИТИ

У наш час високих технологій ніхто не заважає вам розмістити оголошення про продаж гаража на якій-небудь з безкоштовних "електронних дощок". Але, як стверджує Олексій Холмецький, ефективність такого роду реклами буде невисока, тому що ваше пропозиція розрахована на аудиторію, локалізовану на дуже обмеженому просторі. Кому може бути цікавий ваш гараж? Тим, хто живе поруч, в радіусі одного – максимум 2-3 кілометрів. Виняток становлять хіба що великі і добре обладнані гаражі, які продаються під бізнес: наприклад, СТО. Тому і методи просування краще використовувати локальні, нехай навіть і кілька архаїчні. "Треба замовити розклеювання звичайних паперових оголошень на стовпах і під'їздах", – радить експерт. І, звичайно ж, не забути повідомити про свій намір керівництву гаражного кооперативу: великі шанси, що саме ця дія і призведе до вас покупця.

ПОШУК.Розумнаіекономназа часомстратегіяпошукугаражаскладається здвохкроків.Перший-цевизначитисязгаражнимкооперативом,якийвасвлаштовуєза своїм розташуванням,апотімзапитатиуйогоадміністраціїабоохорони,чи не продаєтьсятутгараж.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти