Близько 90% доріг України потребують ремонту – "Укравтодор"

27 лютого 2015, 09:26

Щільність українських доріг в 4,6 раза менша, ніж в середньому по Європі

Понад 150 тис. км із 170 тис. км дорожньої мережі загального користування України вимагають капітального та поточного ремонтів чи реконструкції, повідомив директор департаменту розвитку доріг Держагентства автомобільних доріг України ("Укравтодор") Сергій Цепелев.

Реклама

За його словами, на сьогодні по території України проходять сім міжнародних і національних транспортних коридорів, однак маючи високий індекс транзитності, через незадовільний стан доріг Україна не використовує і половини власного транспортного потенціалу.

"Щільність українських доріг в 4,6 раза менша, ніж в середньому по Європі, проте справжньою перешкодою для збільшення обсягів транзитних автомобільних перевезень, а, отже, і прибутку від них, є незадовільний стан 90% автомобільних доріг України", – підкреслив Цепелев в ході Форуму розвитку інфраструктури України в Києві.

Він зазначив, що майже 40% автомобільних доріг державного значення не відповідають сучасним вимогам із міцності, а більше 51% – із рівності.

"Що говорити про автомобільні дороги місцевого значення: подекуди доріг взагалі немає", – зазначив Цепелев.

Реклама

Крім того, за його словами, не кращим є стан і більшості штучних споруд – з 16,2 тис. автомобільних мостів і шляхопроводів чинним нормам відповідають лише 46%, решта перебуває в аварійному або передаварійному стані. Це пов'язано з тим, що 21% від загального обсягу зазначених конструкцій були побудовані ще в довоєнні часи, а 51% – в 50-70 рр. минулого століття.

В тренді
Долар впав після зростання, євро злетів ще вище: офіційний курс

Серед причин такого критичного стану дорожньої інфраструктури Цепелев назвав збільшення транспортних потоків і навантажень від них, а також серйозне недофінансування дорожньої галузі в останні 10 років.

Згідно з діючими нормами і стандартами, щорічно необхідно виконувати роботи з поточного та капітального ремонту на 5 тис. км автомобільних доріг державного значення та 36 тис. км автомобільних доріг місцевого значення.

"Виконання цих нормативних потреб дорожньої галузі можливо, однак лише за умови ритмічного фінансування в обсязі 50-60 млрд грн на рік", – сказав директор департаменту "Укравтодору".

Він додав, що цього року фактичний обсяг коштів, передбачених державним бюджетом України на утримання і розвиток дорожньої мережі складає 2,7 млрд грн, що вдвічі менше мінімальної потреби галузі в частині лише дрібного ремонту та експлуатаційного утримання.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти