Огляд ринку палива: як довго падатимуть ціни

22 квітня 2020, 09:42

Олександр Панченко Олександр Панченко

Експерти кажуть, що бензин, дизель та скраплений газ ще подешевшають

Поїздки на особистому автотранспорті стають з кожним днем дешевше: минулого тижня ціни на паливо продовжили знижуватися. Цей тренд триває четвертий місяць, порівняно з січнем цього року нафтопродукти подешевшали більш ніж на 3,5 грн/л. Для бензинів і дизпалива це становило 12,5%, для автогазу – 26%! На думку експертів ринку нафтопродуктів, нинішні цінники на стелах АЗС – не межа.

Реклама

Які тенденції очікувати цього тижня, розповіли наші експерти: директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев і аналітик ринку скрапленого газу Артем Куюн.

Що змінилося за тиждень

Весь тиждень по всіх регіонах спостерігалося значне зниження цін як на бензини і дизпаливо, так і на скраплений автогаз. Цей тренд не стримало навіть очікуване збільшення попиту на великодні свята – його не вийшло, оскільки через карантин мало хто на Великдень відвідував рідних і знайомих.

По регіонах найбільше зниження цін на бензини і ДП було в Чернігівській області – 83-84 грн/л, найнезначніше – в Одеській – 32-36 коп./л. Автогаз подешевшав на 30-80 коп./л.

За словами експертів, цього разу драйверами виявилися брендові мережі: у деяких ціни впали майже на 1,5 грн/л. Аналітики кажуть, що великі гравці ринку були змушені знизити ціни під впливом агресивної маркетингової політики регіональних мереж-дискаунтерів. Деякі дискаунтери вже продають А-95 нормальної якості (але не преміальний) дешевше 20 грн л при середній ціні по ринку 23,77 грн/л (мінус майже 20%).

Реклама

Різниця між найвищими і найнижчими цінами, залежно від регіону, збільшилася за всіма видами палива. Щодо А-92 розкид цін становив 10,9% (2,38 грн/л, плюс 20 коп./л), було 9,8%, щодо А-95 – 9,6%, (2,70 грн/л, плюс 64 коп./л), було 9,4%, щодо дизелю 9,5% (2,10 грн/л, плюс 5 коп./л), було 9,4%, щодо автогазу 22,7% (1,92 грн/л, плюс 30 коп./л), було 17,7%.

Ціни на А-92

Середня ціна по Україні – 22,75 грн/л (здешевлення на 63 коп./л), найвища – в Луганській області – 24,13 грн/л (здешевлення на 38 коп./л), найнижча – у Сумській області – 21,75 грн/л (здешевлення на 79 коп./л).

Луганська область – єдина, де А-92 коштує дорожче 24 грн/л. У більшості областей ціна нижче 23 грн/л, а в двох областях вона нижча 22 грн/л.

У Києві вартість бензину А-92 – 23,06 грн/л (мінус 61 коп./л).

Ціни на А-95

Середня ціна по Україні – 23,77 грн/л (здешевлення на 62 коп./л), найвища – в Луганській області – 24,96 грн/л (здешевлення на 38 коп./л), найнижча – у Сумській і Харківській областях – по 22,81грн/л. Але якщо на Сумщині відбулося здешевлення на 73 коп./л, то на Харківщині – всього на 47 коп./л.

Реклама

У всіх областях А-95 коштує дешевше 25 грн/л, але дорожче 23,3 грн/л. І лише в двох – дешевше 23 грн/л.

У Києві вартість бензину А-95 24,74 грн/л (мінус 58 коп/л).

Ціни на ДП

Середня ціна по Україні – 23,22 грн/л (здешевлення на 65 коп./л), найвища – в Луганській області – 24,23 грн/л (здешевлення на 38 коп./л), найнижча – в Харківській області – 22,13 грн/л (здешевлення на 53 коп./л). Луганська область – єдина, де дизпаливо коштує дорожче 24 грн/л. У більшості областей ціна в межах 23,3-23,7 грн/л, а в шести областях вона нижча 23 грн/л.

У Києві вартість дизпалива 23,73 грн/л (мінус 59 коп./л).

Ціни на LPG

Реклама

Середня ціна по Україні – 9,31 грн/л (здешевлення на 51 коп./л), найвища – в Тернопільській області – 10,39 грн/л (здешевлення на 38 коп./л), найнижча – в Чернігівській області – 8,47 грн/л (здешевлення на 78 коп./л).

Тернопільська область – єдина, де літр автогазу коштує дорожче 10 грн, в більшості областей ціна в межах 9,2-9,6 грн/л, а в чотирьох областях вона нижча 9 грн/л.

У Києві вартість газу – 9,62 грн/л (мінус 63 коп./л).

Аналіз ситуації на ринку

Експерти кажуть, що ситуація на ринку бензину і дизпалива аналогічна тій, яка була минулого тижня.

"На заправках зараз відображаються зміни, що відбулися протягом останнього місяця: до роздробу все більше доходить палива, закупленого за нижчими оптовими цінами. Крім того, зберігається невисокий попит на нафтопродукти через карантин. Прискорюють темпи зниження і відродилися нелегальні АЗС, боротьба влади з якими в останній місяць істотно ослабла", – конкретизував Геннадій Рябцев.

За словами Артема Куюна, зараз на ринку надлишок автогазу, оскільки ніхто з трейдерів не очікував введення такого жорсткого карантину і, як наслідок, зниження продажів на 30% і більше.

"Зріджений газ досить складно зберігати, а на ринку його профіцит, тому газ потрібно продати, щоб було де розмістити поставки за новими контрактами. Плюс впливає демпінг з боку нелегальних АЗС, передусім це монопаливні (скраплений газ) і біпаливні (дизель та скраплений газ) заправки. Все це прискорило зниження цін", – роз'яснив Артем Куюн.

Що може змінитися за тиждень

Експерти обіцяють, що зниження цін триватиме.

"2-3 грн на літрі – цілком відчутний потенціал зниження, який підкріплений зміцнілою гривнею", – упевнений Сергій Куюн.

З ним згоден і Геннадій Рябцев.

"Цього тижня очікуємо збереження темпів зниження цін на всі види палив, включаючи газ", – прогнозує Рябцев.

Артем Куюн стверджує, що газ і далі дешевшатиме.

"Але потенціал вже не такий великий, як раніше. "Дно" у легальних АЗС – 8,50 грн/л, нижча ціна не збільшить продажі. Хоча при нинішніх середніх цінах по Україні 9,3 грн/л можливість для зниження цін в роздрібі ще є", – прогнозує Артем Куюн.


Особистий автотранспорт став головним засобом пересування в умовах епідемії та карантину. Як правильно дезінфікувати свій автомобіль, дивіться в сюжеті.

нафта

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти