Як захистити автомобіль від "літніх хвороб"

23 липня 2017, 07:44

Шагінян Тетяна

Експерти розповіли, як перемогти закипання, мошок, камені і пекучі промені

Влітку на дорогах України автомобілів стає значно більше. Виїжджають так звані проліски – водії, які не ризикують їздити по непростим зимовим дорогам або просто бережуть автомобіль. Траси перевантажені, плюс з кожним може трапитися "річна" проблема автомобіліста. Їх, звичайно, в теплу пору в рази менше, ніж взимку, але немає водія, який би з ними не стикався.

Ми з'ясували у експертів – головного механіка автопарку ВНЗ "Національна академія управління" Олександра Іваненка і головного редактора автомобільного журналу Артема Кисельова, – чого варто очікувати на літній дорозі і як до цього підготуватися
.

Реклама

ГАРЯЧИЙ САЛОН: ПЕРЕГРІВ ВОДІЯ

Особливовспекусалонавтомобіляможесильнонагріватися.Навітьуавто,що стоїтьвтінііприхованого спеціальною плівкою.Що вжеговоритипро машинунапарковцібеззахисту!Гарячийсалоннебезпечнийдляводія:різкийперепадтемпературможевикликатисильний стрибоктиску,запамороченняінавітьвтратусвідомості.Цеможестатисяне відразу,апіслятого,яквирушитьзмісця.Багато автомобілістівзістажемце невважаютьпроблемою,алесамевліткукількістьнещаснихвипадківу зв'язкувперегрівомавтозбільшуєтьсяврази.

Першніжсістивмашину,якабуланаспеці,відкрийтевсідвері:температуравсерединісалонуізовніповиннамаксимальновирівнятися.Цезайме не більше2-3-ххвилин.Колисалонохолоне- увімкнітькондиціонерабовідкрийтевікнапід часруху.Заганяючиавтонапарковку,якщоможливо,залиштезлегкапрочиненимипасажирськівікна:розкритимашинуне вдасться,аосьдотриматибаланстемпературвсерединіізовнібудепростіше.Укрийтеторпедозахисною шторкою(від50грн):цетакожзахиститьіпластик,якийпсуєтьсявідсонця.

КОНДЕР: ОНОВЛЮЄМО ХОЛОДОАГЕНТ

Кондиціонер, що не охолоджує – як правило, "хвороба" ненових машин. Неприємний специфічний запах в машині кілька днів і, власне, припинення подачі холодного повітря – ознака того, що закінчився (або його недостатньо) холодоагент (зазвичай – фреон). В цьому випадку допоможе тільки СТО. Деякі механіки пропонують спершу перевірити негерметичність кондиціонера апаратом для заповнення системи, і тут важливо знати: це гроші, викинуті на вітер – жоден апарат не покаже, де відбувається витік. Заправити кондиціонер можна на більшості СТО, обійдеться ця послуга від 300 грн і часу займе близько години.
Реклама

МОШКИ, ПЛЯМИ І КИПЛЯЧИЙ РАДІАТОР

Мошкара, послід птахів і нектар квітучих дерев, а після їх плоди – біда всіх автомобілістів. Мошки настільки вкарбовуються в авто на швидкості, що відмивати їх доводиться спеціальним засобом. Послід птахів роз'їдає лакове покриття, і якщо довго його ігнорувати, на кузові можуть залишитися світлі сліди. Особливо це помітно на ненових машинах темного кольору. Нектар ж надійно заліплює кузов і теж віддирається насилу. У боротьбі з такими плямами головне – не запускати. Майте під рукою універсальний очищувач і суху ганчірку (набір від 40 грн). В бочок омивача краще залийте рідину з функцією "антимошки" (на ціну впливає некритично).

ЗАКИПАЮЧИЙ РАДІАТОР.З цією проблемою можуть зіткнутися власники старих автомобілів ( "Таврія", "Жигулі") або авто на так званих литовських номерах. В цьому випадку зупиніться (можна не глушити двигун, щоб різко його не охолоджувати), відкрийте капот і почекайте, поки впаде температура. Після заглушіть двигун, щоб охолов радіатор. Коли радіатор охолоне, залийте дистильовану воду і вирушайте на найближчу СТО, не перевищуючи 60 км / год. Причин закипання, як правило, три: нещільна кришка розширювального бачка, вихід з ладу термостата або поломка датчика вентилятора. Щоб радіатор працював надійно, його необхідно мити, особливо влітку: його грати забивають мошки, бруд, пил, і він погано охолоджує двигун.

В тренді
Різні для чоловіків і жінок – якими хитрощами в аптеках впарюють дорогі ліки

КАМЕНІ З-ПІД КОЛІС В ЛОБОВЕ

Камені з-під коліс авто вилітають круглий рік. Але влітку ця проблема загострюється: багато машин і вантажівок з будівельними матеріалами, а камінці не прибиває ні дощ, ні сніг. Про те, що камінь може вилетіти і розбити лобове скло, потрібно пам'ятати особливо на трасах, де швидкість перевищує 80 км / год. Дотримуйтесь дистанції і намагайтеся об'їхати вантажівки, фури і пропустити джипи: з-під їх коліс камені вилітають особливо часто. Якщо ж скло розбилося, зупиняйтеся і викликайте евакуатор. При тріщині скиньте швидкість – щоб скло не розкололося, особливо якщо не триплекс.

Реклама

new_image_429

Тріщина на лобовому. Часто може стати причиною аварії

УВАГА НА ШИНИ

Узв'язкузі спекоюнагрівається нетількиавтомобіль,алеіповітрявшинах.Саметомувліткудосвідченіавтомобіліститисквколесахтрохизменшуютьірегулярнойогоперевіряють.Справавтому,щонагрітугуму,якастикаєтьсязасфальтом,гаряче повітрявсерединішинможепросторозірвати,особливонавеликій швидкості.Томувліткуперевіряйтетискразв3-4тижні.Зробитицеможнанабудь-якомушиномонтажіабозаправціабсолютнобезкоштовно.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти