Як заробити на своєму авто: секрети безпеки при здачі машини в оренду

26 березня 2017, 11:00

Сюзанна Киріна

Щоб не погоріти, експерти радять перевіряти таємницю служб таксі, яким здаєш автомобіль і регулярно його відвідувати

Сьогодні стало популярним перетворювати свою машину в джерело доходу, здаючи її напрокат. За один місяць оренди компанії – як правило, служби таксі або ті, хто займаються доставкою товару, – обіцяють заробіток від 5000 гривень! На перший погляд, справа дійсно дуже прибуткова.

По-перше, машина як була вашою, так і залишається. По-друге, ви нічого не робите і при цьому отримуєте гроші. Однак юристи настійно радять не піддаватися на занадто привабливі умови і обов'язково погоджувати юридичну сторону питання: скласти грамотний договір і купити правильну страховку. Інакше є ймовірність не тільки отримати збитки, але і зовсім позбутися автомобіля.

Разом з фахівцями ми розбиралися, як убезпечити себе від неприємних наслідків, здаючи свою улюблену "конячку" в прокат
.

Реклама

НАШІ ЕКСПЕРТИ:

  • Денис Федоркін, адвокат, голова Law Business Association
  • Дмитро Люшенко, керуючий парт­нер юрфірми "Дмитро Люшенко і партнери"

КРОК №1 — ПЕРЕВРІЄМО ІНФОРМАЦІЮ

Вибірслужбитаксі-одинз найбільшважливих питань,ідойоговирішенняпотрібнопідійтиз усієювідповідальністю.Ситуаціяускладнюєтьсятим,щозаразвкожномумістієбезлічслужбтаксі.Щоб непотрапитившарашкінуконтору(яказавтразакриєтьсяібезсліднозникнезвашою машиною),кращезвернутисяввідомукомпаніюзгарноюрепутацією,якапрацюєвжене першийрік.

Правда, в таких суворі вимоги до транспортного засобу – починаючи від моделі, року випуску, стану і закінчуючи часом, скільки авто на ходу. Якщо ваша "конячка" запитам не відповідає, можна підшукати службу таксі простіше, але головне – не керуйтеся при виборі тільки принципом "хто більше заплатить". Це вірний спосіб залишитися в збитку! Непогано було б почитати відгуки в інтернеті, скористатися послугами сарафанного радіо або знайти людей, які вже здавали свої машини в цю службу таксі. Далі необхідно перевірити, чи зареєстрований власник як ФОП або юрособа, чи стоїть на податковому обліку і чи має коди КВЕД на заняття цим видом бізнесу.

"На жаль,не існуєдокумента,якийзмігбивідразупідтвердитидобропорядністьпідприємства, яке надаєпослугитаксі,-кажеДенисФедоркін.-Алеюристуне важкопробитислужбутаксіз різнихбазінадатиінформаціюпро неї.Можнадізнатися,приміром, небуло укомпаніїсудовихрозглядів,чи немаєнезакритихфінансовихікорпоративнихпитань,будь-якихпроблемздержавою".

Уданійсферіпослугєтакожінестандартний"показниксолідності".Мовапроліцензіїна перевезенняпасажирів."Заразробититакуневигідно,томубільшістьтаксистівїздятьбезнеї,імало якіслужбиїївимагають,-пояснюєДенисФедоркін.-Такщоякщоуводіяєліцензія-ставтеплюсна користьцієїкомпанії!"
Реклама

КРОК №2 — СКЛАДАЄМО ГРАМОТНИЙ ДОГОВІР

Зі службою таксі в обов'язковому порядку потрібно укласти офіційний договір. "Це повинен бути договір оренди транспортного засобу. Його умови прописані в Цивільному кодексі України, – розповідає Дмитро Люшенко. – Він повинен бути укладений у письмовій формі. Сторонами за договором буде служба таксі – ФОП (або юридична особа) і ви як власник автомобіля – фізособа. Щоб договір мав юридичну силу, достатньо печатки фірми і підпису уповноваженої особи". У договорі необхідно прописати всі тонкощі оренди так, щоб у разі виникнення суперечок їх можна було вирішити за допомогою цього документа.

Що ж там має бути? "По-перше, вартість оренди і порядок виплат. Це можуть бути щомісячні платежі, щотижневі та навіть щоденні, – говорить Дмитро Люшенко. – По-друге, не зайвим буде обмежити допустимий пробіг в місяць. У службах таксі рідко дбайливо ставляться до орендованих авто. Щоб вашу машину не експлуатували в дві зміни на знос, чітко пропишіть цей момент. По-третє, в документі повинно бути вказано, що наймач несе всі витрати, пов'язані з експлуатацією авто (бензин, шиномонтажні і ремонтні роботи, оплата парковки і штрафів за порушення ПДР). Повинен бути пункт і про те, що наймач несе відповідальність за збереження авто протягом всього терміну прокату, а саме – до моменту передачі власнику". До речі, здача машини в оренду прокатній компанії (здає подобово), по суті, практично нічим не відрізняється від здачі авто в службу таксі. Правда, великих доходів такий варіант не принесе, адже багато часу машина буде простоювати.

КРОК №3 — РОБИМО СТРАХОВКУ

Особливістьдоговоруорендитранспортногозасобуполягаєвнеобхідностістрахуванняавтомобілявласникомістрахуваннявідповідальностіорендарем.

"Договір,якийвиукладаєтезі службоютаксі,якправило,не передбачаєстраховівиплати.Алевньомуповиннібутиумовиобов'язковогоукладеннядоговорузістраховимикомпаніями,-пояснюєДенисФедоркін.-ДоцільнокупитиКАСКОнаавтомобіль.Причомубажановибративаріант "повнеКАСКО",вякийвходятьвсіризики.Таквиотримаєтегарантіюнавідшкодуваннязбитківурізнихвипадках.Пам'ятайте:страховка,якавикористовуєтьсявтаксі,обійдетьсямайжевдваразидорожчезвичайної".

Реклама

КРОК №4 — ПІД РЕГУЛЯРНИМ І СУВОРИМ КОНТРОЛЕМ

Навітьпіслятого,яквсідокументиоформленііваша"конячка"почалаприноситиприбуток,розслаблятисяне варто.Ретельностежтезастаноммашини-хочабразна місяцьприїжджайтеіоглядайтеавто(цезазвичайпередбаченодоговором),самостійнопроводитеплановіТО,авразі потреби-ремонт(зарахунокорендаря).Цідіїдозволятьконтролюватиякістьобслуговуваннявашоїмашини.

new_image_352

Обов'язково. Мінімум раз на місяць оглядайте своє авто

НІЯКИХ ПОСЕРЕДНИКІВ

Якщоне хочетезв'язуватисязі службамитаксі,можназнайтиприватну особу.Найчастішепослугиорендимашинишукаютьлюди,якіхочутьпрацювативтаксі,алебуває,щолюдинаорендуєавтодляособистогокористування.Насайтахрозмістітьоголошенняіпропишіть,наяких умовахготовінадатитранспортний засібвпрокат.

"Приватній особікращездаватидовгостроково.Не варто "грати" впрокатнуфірмуінадаватиавтона1-2днібезналежногооформленнядокументів.Цедуженебезпечно!"-попереджаєДмитроЛюшенко.

Обов'язковозастрахуйтемашинуіприпередачіновомуклієнтовівимагайтезаставу.

Зприватною особоютакожобов'язковоукладатидоговір.

"Не вартокористуватисяшаблонами,-радитьДенисФедоркін.-Багато людейприпускаються помилки,завантажуючизінтернетузразкиізаповнюючиїх.Напрактицінерідкозустрічається,щоподібнийдоговір немаєюрсили,томущо,наприклад,регулюєтьсязаконодавствомРФ..."

Такийдоговірвартозавірити нотаріально.Алепам'ятайте:самдоговірнотаріусне перевіряє,вінтількизасвідчуєособистостісторін.Вмайбутньомуцедопоможеуникнутидеякихпитаньвразісудового розгляду.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти