Як отримати додатковий сервіс і заощадити, оформляючи страховку авто

4 лютого 2017, 09:00

Аліна Поліщук

Безкоштовно доставляють паливо, змінюють колесо і надсилають аварійного комісара, а також дають знижку до 50% за вміння водити автомобіль без ДТП

Добровільне автострахування в Україні набирає обертів. За попередніми даними, за минулий рік обсяг зібраних премій по КАСКО збільшився на 20%. Головною причиною став, звичайно, зростання продажів нових авто. Частина машин була куплена в кредит або в розстрочку від салонів, а укладати договір КАСКО в цьому випадку обов'язково. Та й ті, хто придбав нову іномарку за "живі" гроші, як правило, на страховці не економлять: офіційний сервіс і ремонт авто сьогодні коштує дорого, а заганяти обновку на "антикризові" СТО якось не хочеться. Крім того, в процес залучення клієнтів активно включилися самі страховики. Автовласників вже не влаштовують стандартні пропозиції КАСКО: люди хочуть більше сервісу і вигоди, самостійно вибирають ризики і франшизу, шукають знижки за безаварійність і навіть змінюють стиль водіння.

Реклама

ВІДБІР: ВІДСІКАЄМО "НЕПОТРІБНІ" ОПЦІЇ

ПолісКАСКОпередбачаєстрахуваннявідрізноманітнихризиків,іцене тількивикраденняабопошкодженняавтовразіДТП.Залежновідпрограмистрахування"убезпечити"автоможнанавітьвідпадіннябурульокірозбивання віконхуліганами,поломкиавтоз виникомунальниківабонавипадокраптовихвитрат(наприклад, технічна допомогавдорозіабовикликаварійногокомісара).За теорієюймовірності,ціопціїможутьколи-небудь"вистрілити",алеплатитиза"авось"людивжене хочуть.

"Клієнтипрагнутьуправлятивартістютовару, що купуєтьсязарахунокнаборуопцій,-говоритьдиректордепартаментупартнерськихібанківськихпродажівСК "АХАСтрахування" ОленаЛіпунова.-Якщоможна,відмовляютьсявід "зайвих",на їхню думку,ризиків.Абовибираютьвисокуфраншизупоподіям,які,наїхпогляд,малоймовірні".

"Страхувальник ретельно вибирає параметри поліса під свої переваги, – згодна начальник відділу розробки страхових продуктів і прикладної методології АСК "ІНГО Україна" Лариса Симонова. – Наприклад, ті, хто рідко потрапляє в ДТП зі своєї вини, віддають перевагу варіанту страхуванню з високою франшизою по подіям, що сталися з вини клієнта, і без франшизи, якщо подія не пов'язана з діями страхувальника. Розмір франшиз за такими ризиками, як "пошкодження", "повна загибель" і "викрадення", значно впливає на ціну поліса. Тому в полісах в різних поєднаннях є фіксовані франшизи по окремих ризиках, обмеження за віком авто, скорочений перелік застрахованих ризиків. Наприклад, "АвтоПрагматік" з єдиним тарифом 1,85% захищає тільки від ризиків тотального збитку – повного знищення або викрадення автомобіля".

Реклама

"Полегшену" страховку в тих чи інших варіаціях пропонують сьогодні чи не всі компанії. Деякі страховики почали працювати за принципом "конструктора" – клієнт вибирає лише найбільш значущі для себе ризики і платить тільки за них. "Поліс без ризику" інші випадкові події "буде дешевше на 9%, без ризику" незаконне заволодіння "- на 11%. Виключаємо обидва ці ризики і отримуємо економію в 20%, – вважає спікер СК" PZU в Україні "Олександр Мельничук. – можна зробити для себе поліс, спрямований на захист від конкретного ризику. Наприклад, зараз в країні різко почастішали викрадення авто. Але застрахуватися тільки від угону можна: мінімальний пакет ризиків "викрадення + ДТП". При цьому по ДТП можна встановити максимальну франшизу в 5% , додати опцію "до першого страхового випадку" (коли дія поліса завершується після першої виплати. – Ред.) і отримати загальну знижку на поліс КАСКО майже 52% ".

new_image_305

Страховий поліс.Багато хто пропонуєв"полегшеному"варіанті.

ЗАХИСНЕ КАСКО: ПЛАТИМО ЗА СПОКІЙ

Економія на окремих ризики виправдана, тільки якщо автовласник усвідомлено йде на цей крок. "Навіть розмір франшизи ми рекомендуємо вибирати клієнту самостійно – це повинна бути та сума, яку він зможе витратити на відновлення авто без істотного погіршення свого фінансового становища", – зазначає Симонова. Також у страхових компаній є досить спокуслива пропозиція – застрахувати машину з урахуванням зносу: КАСКО вийде дешевше на 30-60% (залежно від віку авто). "А що ви скажете, коли страховик компенсує тільки 50% рахунку вашого СТО, застосувавши коефіцієнт зносу? Однозначно клієнт буде незадоволений. Тому ми навіть не пропонуємо таку опцію. А щоб відшкодувати покриття без зносу фінансово, застосовуємо підвищувальні коефіцієнти. Від 3 років йде невелике підвищення, з 6 років воно відчутно і доходить до максимуму до 14 років", – говорить заступник гендиректора СК "Талісман Страхування" Ася Трубицька.

Реклама

В цілому страховики хоч і продають скорочені версії КАСКО, але агітують все ж за "повний" продукт. По-перше, грошей за таку страховку вони отримують більше. Але і претензій від клієнтів у разі настання страхової події буде менше. До того ж повне КАСКО сьогодні – зовсім не те, що було раніше. Воно може включати цілий ряд додсервіс, починаючи від безкоштовного підвезення палива і закінчуючи медстраховкою для водія і всіх пасажирів. "Більшість клієнтів зараз знову віддають перевагу КАСКО з повним набором застрахованих ризиків, – запевняє Мельничук. – А якщо хочуть заощадити, використовують франшизу на випадок часткового пошкодження. Різниця в ціні між страховкою з нульовою франшизою і франшизою 0,5% може досягати 20-30 %".

Кожен страховик в "повний пакет" включає свій набір фішок. "Сьогодні страхові компанії ще більше розширюють спектр безкоштовних послуг асистансу. Наприклад, у нас евакуатором можна скористатися не тільки при ДТП, а й у разі поломки машини. На час ремонту авто ми в рамках певного ліміту готові надати підмінне авто або оплатити послуги таксі. Серед популярних послуг асистансу можна назвати запуск двигуна при розрядженому акумуляторі, доставку палива або заміну колеса. Страховий менеджер може надати послугу навігації в дорозі, забронювати готель, підшукати найближчу заправку або поліклініку", – перераховує Мельничук.

В тренді
Українців попередили про нову аферу в Мережі: шахраї крадуть з картки всі гроші

БОНУСИ І ЗНИЖКИ

Чи можна зберегти оптимальний набір опцій по КАСКО, але при цьому все ж заощадити? Можна, можливо. Перша умова – купувати страховку безпосередньо в компанії. Сьогодні все більше страховиків продають поліси через сайт і за допомогою колл-центру. "Такі канали продажів дають можливість мінімізувати витрати і пропонувати оптимальну ціну", – пояснює Трубицька. "Робота без агентів дозволяє компанії повноцінно сформувати резерви і робити виплати по КАСКО за 11 днів", – стверджує глава правління СК "Саламандра-Україна" Тарас Фідзіна. Можна спробувати і швидше: СК "ВУСО" обіцяє клієнтам виплату протягом тижня, а за договорами "КАСКО Антистрес" – "турбовиплату" за 4 дні.
Друга умова, яка допоможе заощадити, – ваша акуратність. Багато компаній пропонують водіям знижку в 10-30% за пролонгацію договору КАСКО за умови, що за попередній термін страхування не було жодного звернення. "Це знижка за безаварійність, – пояснює Симонова. – Якщо досвідчений і акуратний водій рідко потрапляє в ДТП, ми стимулюємо його дотримуватися такої манери водіння. Наприклад, в продукті "Авто 3 + 1" клієнт оплачує поліс не відразу на рік вперед, а продовжує страхове покриття щоквартальним платежем. При цьому якщо він 9 місяців їздить без аварій і не заявляє жодного збитку, то страховий тариф для нього на 4-й квартал складе всього 0,1. По суті він отримує 3 місяці повного КАСКО в подарунок". "PZU в Україні" дає знижку 10% за кожен беззбитковий рік страхування. Знижки сумуються і можуть скласти 50% (для цього доведеться їздити без аварій 5 років). "На 5% дешевше обійдеться страховка, якщо авто користуються тільки чоловік і дружина, – розповідає Мельничук. – На 7% менше коштує страховка для машини, яка за рік проїжджає не більше 15 тис. км. Також можна економити за допомогою альтернативних автостраховок, в яких є обмеження по страховій сумі – від 7 до 25 тис. грн. Звичайно, повноцінну страховку цим ви не заміните. Такий варіант страхування підходить для машин віком від 10 до 20 років, які на даний момент по КАСКО мало хто страхує".

ТЕЛЕМАТИКА — СТРАХОВКА МАЙБУТНЬОГО

Реклама

ЩеодинспосібзаощадитиприпокупціКАСКОпов'язанийзсучаснимитехнологіями.Усвітівсебільшестраховихкомпанійвикористовуютьвсвоїйроботізклієнтами-автомобілістамителематичніпристрої,ітелематикувжезаразназивають"страховкоюмайбутнього".

"Сутьполягаєвнаступному:за згодоюстрахувальниканаавтовстановлюєтьсяпристрій, якийсинхронізуєтьсязмобільнимтелефономводіяідозволяєйомувідстежувативласнийстильводіння,-пояснюєЛіпунова.-Пристрійзазначаєрізкіприскорення,гальмування,раптовіманеври,перевищенняшвидкості.Всецефіксуєтьсявбазіданих,амобільний додатоканалізуєпоказники.Длякожногоєсвійнорматив:наприклад,акуратнийводійна100кмшляхуповиненрізкозагальмуватине більшдвохразів".

Показники виводяться на екран телефону в трьох кольорах: зелений, жовтий і червоний. Якщо норматив виконаний, ви в зеленій зоні. Якщо трохи перевищено, в жовтій. Якщо до ідеалу далеко, колір буде червоним. Таким чином, людина сама розуміє свої промахи в акуратному водінні і може цілеспрямовано працювати над помилками. Це стимулюється фінансово: за словами Ліпунова, сам поліс "КАСКО Смарт" з установкою телематичного пристрою коштує дешевше звичайного на 5%. Далі платіж за договором розбивається на 4 частини з оплатою раз в три місяці. Людина їздить три квартали, а система все це час аналізує його манеру їзди і привласнює певну кількість балів. На пристрій можна не звертати уваги зовсім, але буде набагато вигідніше періодично звірятися з ним і коригувати недоліки.

"Якщо за три квартали водій показав безпечну їзду і заробив понад 75 балів, останні 25% від загальної суми він не платить, – каже Ліпунова. – Якщо набрав від 50 до 75 балів, останній внесок сплачується, але не в повному обсязі. Таким чином, загальна знижка акуратному автовласникові за перший рік користування "розумним" КАСКО складе до 30%. до кінця другого року вона може скласти 40%, а максимальна знижка за безаварійну їзду може досягати 50% від стандартного платежу на третій рік страхування. Таким чином, ми не просто надаємо нашим клієнтам можливість впливати на вартість КАСКО, але сприяємо поліпшенню їх стилю водіння, допомагаючи зробити його більш безпечним".

new_image2_292

"Розумне" КАСКО.Дозволяєзаощадитидо 50%.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти