Як купити конфіскований автомобіль

19 лютого 2015, 05:08

Продаж конфіскату здійснюється через аукціон

Продаж конфіскованих легкових автомобілів здійснюється через аукціон. Потім машину знімають з обліку та реєструють на переможця торгів, передає Auto.Bigmir.net.

Реклама

Право власності у переможця аукціону підтверджено Протоколом проведення торгів.

Продаж автомобілів, конфіскованих за рішенням суду (за невиплату кредиту або невиконання інших зобов'язань), через аукціон проводить виконавча служба. Після повного розрахунку за виграний лот оформляються документи:

• вимога до торгуючої організації на видачу автомобіля
• акт проведення аукціону (в ДАІ не показувати)
• постанова про зняття арешту (іноді і розшуку)
• постанова про зняття з обліку
• довіреність на зняття з обліку

Державний виконавець також знімає арешт на базі Мін'юсту.

Реклама

На підставі Постанови про зняття з обліку та додатків до нього МРЕВ проводить зняття з обліку. При цьому потрібна присутність виконавця ДВС з паспортом і службовим посвідченням. Однак за домовленістю допускається довіреність на зняття з обліку, видана виконавчою службою фізичній особі.

Потім автомобіль реєструється на переможця аукціону на підставі довідки-рахунку або Свідоцтва про проведення торгів, виданого нотаріусом.

Свідоцтво робиться в тому місті, де проводився аукціон. При цьому сплачується 1% держмита від суми, зазначеної у протоколі проведення аукціону. Крім цього, нотаріусу знадобиться оцінка експерта на зазначену в протоколі суму.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

Продаж автомобілів, конфіскованих на користь держави

Крім конфіскату за неповернення кредиту або невиконання інших зобов'язань, є ще конфіскат на користь держави. Тут дещо інший порядок оформлення.

Реклама

Автомобілі, конфісковані на користь держави за рішенням суду (митний, податковий конфіскат, безхазяйне майно), переоформляються на нового власника після проведення аукціону, ініційованого виконавчою службою.

Рішення про реєстрацію такого автомобіля приймається керівництвом Управління ДАІ того міста, де прописаний переможець аукціону. На переможця аукціону виписується Свідоцтво про придбання майна з публічних торгів (глава 12 Порядку вчинення нотаріальних дій) у нотаріуса в тому місті, де проводився аукціон, сплативши при цьому 1% держмита від суми покупки автомобіля, згідно з протоколом проведення аукціону.

Зазначимо, що розмитненню такі автомобілі не підлягають. Сума продажу такого авто з аукціону зараховується до бюджету замість митних платежів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти