Через США в Україні можуть подорожчати електромобілі

5 серпня 2018, 07:18

Віталій Андронік Віталій Андронік

Виробники електрокарів починають втрачати пільги

90% електромобілів, які купують українціцепотриманімашини.ЇхпоставляютьвУкраїнузСША,деперекупникискуповують"зелені"автонааукціонах.УСШАдлявиробниківелектрокарівдіютьпільги.Однаклишедомоменту,покизаводне випустить200 тисячмашин-потімгоссподдержкапоступовоскорочуєтьсядонуля.

Реклама

Виходить,всеелектромобілі,якіпоставлялисязСШАвУкраїну,включалипільги.За данимиElectrocars,знижканамашинустановитьвід2,5тис.до7,5тис.доларів.

Однакнезабаромелектромобілідляукраїнцівможутьподорожчати.Чому,розбиравсясайт"Сегодня".

Чому електромобілі для українців подорожчають?

Запівроку2018року українцізареєстрували1915електрокарів.Цевпівтораразибільше,ніжзааналогічнийперіодминулогороку,повідомляє"АсоціаціяавтовиробниківУкраїни".

Реклама

НайпопулярнішимелектромобілемзалишаєтьсяNissan Leaf.Цюмодельавтокупили1282українця.Надругомумісці-BMW i3,перевагуякому віддали129автомобілістів.ТрійкузамикаєTesla Model S,якупридбало95українців.90%цихавтомобілів-потриманіта постачалисязСША.

tesla-1738969_1920Фото: pixabay.com

КодувСШАавтовиробникпродає200 тисячелектромобілів-вінпочинаєвтрачатисубсидію.За данимиElectrocars,впершіпіврокупіслядосягненнялімітупільгастановить3750доларів,внаступніпіврокускорочуєтьсядо1875.Потімзовсімзникає.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

За даними Tesla, на другий квартал цього року компанія виробила 235,8 тис. електромобілів. Це означає, що електромобілі Tesla почнуть для американців дорожчати. А після перепродажу на вторинний ринок ці ж автомобілі будуть купувати українці.

З наступного року ці машини почнуть постапать в Україні, вважає Олександр Кравцов, генеральний директор Electrocars. До того ж, до позначки продажів 200 тис. в США наближаються і інші виробники електрокарів.

За даними insideevs.com, в США продано 114 827 електрокарів Nissan Leaf на кінець 2017 го. BMW 3i на червень 2018 го – 68368. Наближається, час, коли потримані електромобілі можуть подорожчати в Україні, вважає Кравцов. Вже з січня 2019 року, за даними Electrocars, Tesla в США подорожчає на 3,75 тис. доларів
.

Не все так погано

У 2017-муВерховнаРадапроголосувалаза"нульові"податкинаввезенняелектрокарів.Теперелектромобіліне обкладаютьсяПДВ-16,8%та акцизнимзбором-109євро.Залишивсятількизбірдо Пенсійного фонду-4,8%.

Реклама

Алепільговіумовидляелектрокарівдіютьтількидокінцяроку.Упарламентівжепідготувализаконопроект,якийрозширитьпільгинаввезенняівиробництвоелектромобілівна10-15років.

Зокрема,імпортмашинхочутьзвільнитивідзборудо Пенсійного фондуз2019 року.Цейзбір,власникмашиниплатитьприпершійреєстраціїавтомобіля.Такимчином,електрокариповністюзвільнятьвідподатків
.

electric-car-2783573_1920pixabay.com

Крімтого,до 2028року платникподаткунадоходифізосібможевключитидо податкової знижкивитратинапридбанняелектромобіляабопереобладнаннявнього,афізосіб-покупцівелектрокарівпропонуєтьсязвільнитивідсплатизборунаобов'язковепенсійнестрахування.

Ічим більшевсвітібудеелектрокарів,тимвонибудутьдоступнішими,прогнозують в Bloomberg. Так,до 2025 рокуелекторомобілікоштуватимутьдешевшебензиновихідизельниханалогів.Цестанетьсячерезпадіннявартостілітій-іоннихбатарей.Так,череззростаннявиробництвалітій-іоннихакумуляторівцінанабатареїелектрокаразнизитьсядо70доларівзакіловат-годинудо 2030 року.У 2017 роціакумуляторнібатареїкоштуваливсередньомублизько208доларівзакіловат-годину.

Нагадаємо, в Україні офіційно продають свої електрокари Mitsubishi, Hyundai і Renault. Такожвофіційному продажієновіBMW i3іRover Quick2000.Цінинамашинистартуютьвід35тис.доларів.Електрокаризпробігомобходятьсявдваразидешевше.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти