Вантажівки не пустять в міста: для них введуть режим

13 грудня 2019, 09:30

Парламент має намір обмежити великогабаритний транспорт в містах через екологію

Верховна Рада України схвалила в першому читанні законопроект, який обмежить руху вантажного транспорту з 6 до 11 години ранку і з 17 до 21 години вечора територією міст з чисельністю населення понад 250 тисяч осіб, щоб скоротити забруднення повітря.

Реклама

"В атмосферу щорічно виділяється 117 млн тонн шкідливих речовин. За цим показником Україна лідирує, що призводить до хвороб громадян. Ми пропонуємо дві ключові позиції, які дозволять зменшити викиди в атмосферне повітря. Особливо в пікові години у великих містах, таких як Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Вінниця, Кривий Ріг, Тернопіль, Хмельницький, Полтава, Херсон та інші. Ми плануємо захист довкілля саме у великих містах, де понад 250 тисяч населення. Оскільки в пікові години викиди в атмосферу є найвищими", – заявив з трибуни парламенту народний депутат Микола Стефанчук.

За ухвалення відповідного законопроекту №2296 проголосували 270 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

За словами Стефанчука, законопроект має дві ключові позиції: впровадити тимчасове обмеження руху вантажних автомобілів з повною масою 8 тонн територією міст з чисельністю населення понад 250 тисяч з 6 до 11 години ранку і з 17 до 21 години вечора.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

По-друге, органи місцевого самоврядування зобов'язані вживати заходів щодо недопущення перевищення встановленого санітарними нормами рівня шуму і шкідливих викидів в населених пунктах.

Реклама

Сайт "Сьогодні" писав про те, як нинішньої осені смог огорнув Україну.

Раніше була названа причина смогу у Києві:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти