Електромобілі зливають інформацію про своє місцезнаходження владі

8 грудня 2018, 08:02

Програмне забезпечення вбудовано в електрокари практично всіх виробників, в тому числі, і американської Tesla

У Китаї електромобілі кожні 30 секунд відправляють владі детальну інформацію про точне місцезнаходження автомобіля, його швидкості та напрямку руху. Як виявилося, подібне програмне забезпечення вбудовано в електрокари практично всіх виробників, в тому числі, і американської Tesla.

Останнім часом президент Китаю Сі Цзіньпін активізував системи відстеження своїх громадян, а електромобілі йому в цьому тільки допомагають.

Без згоди на те майбутніх власників такі компанії як Tesla, Volkswagen, BMW, Daimler, Ford, General Motors, Nissan і Mitsubishi включили в ПО своїх електромобілів програми, які передають величезні обсяги інформації про водіїв китайській владі.

"Я цього не знав. Tesla може збирати такі дані, але чому вони передають їх уряду? Це стосується конфіденційності", – зазначив власник Tesla Model X Шань Джунхуа.

На свій захист автовиробники кажуть, що просто дотримуються китайських законів, які застосовуються виключно до машин на електротязі.

Представники китайської влади пояснюють подібний збір даних необхідністю підвищення безпеки самих громадян, сприянням промислового розвитку і планування інфраструктури, а також запобіганням шахрайства.

З 2016 року існує наступна система передачі даних – електромобіль збирає інформацію і направляє її виробнику, далі компанії не менше 61 пункту даних облямовують в місцеві центри, які контролюються владою.

Експерти вже встигли розкритикувати таку практику. Вони говорять про те, що для досягнення тих цілей, про які говорить влада, переданих даних дуже багато і зараз мова йде саме про стеження за громадянами.

"Ви багато дізнаєтеся про повсякденну діяльність людей, і це стає частиною того, що я називаю повсюдним наглядом, де майже все, що ви робите, записується і зберігається і потенційно може використовуватися для того, щоб вплинути на ваше життя і вашу свободу", – вказав колишній секретар Департаменту внутрішньої безпеки США при президенті Джорджі Буші Майкл Чертофф
.

Реклама

Як раніше повідомлялося, п'янийводійTeslaзаснувзакермом,автопілотнашвидкості110км/годвтікав від поліції. Щобзупинитимашину,однійзполіцейськихмашиндовелосяобігнатиTesla,щобпоступовоїїсповільнити.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Раніше  був проведений краш-тест Tesla Model 3.ЕкспертиNHTSAзафіксувалимінімальнуймовірністьтравмуванняпасажирів-менше 6%.Узв'язкузцимНаціональне управліннябезпекидорожньогоруху(NHTSA)СШАназвалоTesla Model3найбільшбезпечнимавтомобілемсередвсіхколи-небудьвипробуваних.Задньопривіднийелектричнийседанотримав"п'ятьзірок"у всіхкраш-тестах.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти