Експерти розповіли, як заощадити на страховці авто в Україні

12 листопада 2016, 08:17

Фахівці радять задуматися про франшизу і правильно спілкуватися з компанією

СкоровУкраїнуприйдутьожеледьзіснігопадами,азначить-зростеаварійністьнадорогах.За данимистраховихкомпаній,не дивлячисьнате,щоавтомобіліввзимкустаєменше,ризикДТПвцейперіоду порівнянніз літомзростаєприблизнодо кримінальної відповідальності у шість разів,пише UBR.

Реклама

Основні сплески аварійності відзначаються відразу після перших снігопадів з заморозками. Головний винуватець – ожеледь, знижує видимість, що погіршує стан доріг. Плюс – снігопади з перепадами температури, які призводять до падіння снігових "шапок", бурульок, обламаних гілок, а також можуть завдати інші серйозні неприємності учасникам дорожнього руху.

"Найчастіше збитки в автострахуванні виникають внаслідок ДТП, формальною причиною яких стають самі водії. Навіть якщо аварія сталася через неякісне дорожнє покриття або третіх осіб, в протоколі поліції фіксується вина водія. В ПДР є пункти, які зобов'язують його вибрати правильну дистанцію, вжити заходів для запобігання небезпечній ситуації, вибрати безпечну швидкість ... ", – зазначив менеджер з комунікацій страхової компанії" PZU "Олександр Мельничук.

Якщо ДТП сталася внаслідок різкого погіршення погодних умов (сильного снігопаду або ожеледиці), найчастіше це не є причиною відмови у виплаті. Однак є нюанси.

"Якщо аварія сталася через грубе порушення правил (перевищення допустимої швидкості, проїзд на червоне світло, виїзд на зустрічну смугу руху), то страхова компанія може відмовити у виплаті або зменшити її розмір. Всі ці докладні моменти містить договір страхування авто, тому бажано їх уважно вивчити", – розповів начальник департаменту врегулювання збитків АСК "ІНГО Україна" Олег Коваленко-Кужольний.

Як зазначив генеральний директор СК "ДІМ Страхування" Роман Маленко, незважаючи на те, що автомобілів на українських дорогах взимку менше порівняно з літом, тяжкість зимових ДТП вище. При цьому середній розмір страхової виплати по "автоцивілці" більше на 5% середньорічної суми.

У Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ) розповіли, що тарифи і поправочні коефіцієнти, встановлені законодавством, в цьому році також не переглядалися. Середня сума страхової премії за останній рік збільшилася. Якщо за підсумками 8 місяців 2015 року вона становила 410 грн, то за підсумками 8 місяців 2016 року – 477,5 грн. Підвищення вартості викликано застосуванням поправочних коефіцієнтів
.

Страхуванняавтонабудь-якийсмак:якіполісивибираютьводії

Череззменшенняплатоспроможностінаселеннязапитинаполісисуттєвозмінилися,хочаврізнихспоживчихсегментахдинамікапродажівсвоя.Водіїретельновибираютьпараметриполіса,стежачи,щобспіввідношенняціна/якістьстраховогопокриттябулонайкращим.

Один із способів заощадити – обраний рівень франшизи (частина збитку, що не підлягає відшкодуванню страховиком). Найдорожча франшиза – нульова. Різниця між ціною за поліс з нульовою франшизою і страховкою з франшизою 0,5% може досягати 20-30%. При виборі франшизи власнику авто необхідно усвідомлювати, на який саме захист він розраховує. У будь-якому випадку вона зазвичай не перевищує 1% по ризиках ушкоджень.

"Для автомобілів вартістю до 300-400 тис. Грн. Оптимальна франшиза – 0,5% від суми страхування. Для більш дорогих авто економити не варто: є сенс купувати страховку з нульовою франшизою. Адже тоді навіть мінімальний її розмір – це досить відчутна сума . Найпростіший варіант економії при страхуванні КАСКО – використання франшизи, користування нею частіше. Нульова франшиза завжди дорожче плюс не завжди виправдана", – зазначив Мельничук.

Як розповіла начальник відділу розробки страхових продуктів і прикладної методології АСК "ІНГО Україна" Лариса Симонова, ті, хто їздять акуратно, рідко потрапляючи в ДТП зі своєї вини, вибирають варіант страхування авто з високою франшизою по подіям, що сталися з вини клієнта. А без франшизи – якщо наступ події не пов'язано з діями страхувальника. Розмір франшиз, встановлених за ризиками "пошкодження", "повна загибель", "викрадення", значно впливає на ціну поліса.

advokat_po_dtp

Реклама

Фото: legal-help.com.ua

Більшістьукраїнськихводіїввсе-такидотримуютьсяпринципу:якщовитрачатисянастраховку,потрібнопостаратисявключитивполісмаксимальнопоширеніризики.

"95%проданихнамипакетівавтострахування-повнеКАСКОзмаксимальнимнаборомризиків.Узагальнюючитенденцію,можназробитивисновок:клієнти,якщохочутьстрахуватиавтомобіль,роблятьцеза стандартними умовами.Ніякіусіченіпродукти(наприклад,КАСКО50х50)не дозволяютьзначнопіднятирівеньпродажів.Якщоклієнткатегоричноне готовийвитрачатигрошінастрахуванняавто,він небудецеробитинавітьза50%вартості",-розповілазаступникголовиправлінняСК"АрсеналСтрахування"МаринаАвдєєва.

Європротокол-безполіціїістраховика

Автомобілістиможутьне чекатигодинамиполіцію,представникастраховоїкомпанії.Єможливістьспочаткускластинамісцієвропротокол,атількипотімзавезтийогостраховоїкомпанії.ЯкповідомилипредставникиМТСБУ,1/6ДТПвУкраїніоформляєтьсясамеза допомогоюєвропротоколу.

"Заразунас35%випадківрегулюєтьсяза допомогоюєвропротоколу.Рокомранішебуло20%.Європротоколприскорюєпроцесврегулювання,зменшуєвитратистраховика,підвищуєлояльністьдостраховоїкомпанії",-помітивМельничук.

Реклама

Однак,складаючиєвропротокол,важливопам'ятатипро певні моменти,недотриманняякихможепризвестидо проблемне лишезвиплатамистраховихкомпенсацій,алеізправоохороннимиорганами.

Обидва учасникиДТПповинніматиполісиОСАГОібланкиєвропротоколу.Тодіможнаоформитиподіюсамостійно,не викликаючиаварійногокомісаразполіцією.Алеприцьомуважливо,щоб:одинзучасниківвизнавсвоюпровину,уводіївне булоознакалкогольногоабонаркотичногосп'яніння,постраждалитількиавтомобілі(не завданошкодиздоров'юабожиттюлюдей).

В тренді
Держборг України зріс і в гривні, і в доларах

Якщо невиконанохочабодну зцихумов,викликпідрозділуНаціональноїполіціїобов'язковий.

Бажаноприблизнооцінитизбиток,нанесенийавтомобілю:поєвропротоколукомпенсуютьсяпошкодженняавтонасумуне вище50тис.гривень.

Якщожстрахуванняавтоздійсненоза полісомКАСКО,можливостіспрощеногооформленняДТПзалежатьвідйогоконкретнихумов.

Реклама

"Так,нашпродуктт "АвтоПреміум" міститьопцію "простийзбиток"-спрощенеоформленняподіїбезнеобхідностівикликуполіціїіаварійногокомісара.Прицьомуне повиннобутитретіх осіб,які постраждаливідДТПз винистрахувальника.Авсі учасникиподіїзобов'язаніматидіючийполісОСАГО.Врегулюваннятакогозбиткупроходитьчереззаповненняєвропротоколу;страхове відшкодуванняпоопції"простийзбиток"не можеперевищувати50тис.грн",-розповівКоваленко-Кужольний.

Якспілкуватисязі страховою

ЯкуточниливМТСБУ,водії,які скористалисяєвропротоколом,можутьне боятисяпокинутимісцеДТП.Вонизвільняютьсявідзобов'язанняповідомлятиполіціїпро аварію,атакожвідадміністративноївідповідальностізаДТП.Важливозвернутиувагунате,якспілкуватисязістраховою компанієюпіслятранспортної пригоди,якщосталипотерпілиміпретендуєтенавиплатувідстраховоїкомпаніївинуватцяаварії.

ЯкрозповівголоваправлінняГМ "Український страховийомбудсмен"ЮрійЧуніхін,протягомтрьохднівпотрібнопроінформуватисвоюстраховукомпанію,декупували"автоцивілку"абоКАСКО.Необхіднотакожподати письмове повідомленняпро аваріюстраховукомпаніювинуватцяДТП.СКповиннанадатифірмовийбланкзаявипрострахову подіюабоможназавантажитистандартнийбланкзсайтуМТСБУ.

Страховакомпаніязобов'язанапротягом10днівнадатиекспертадляоглядуавто.Дотогокраще нездійснюватиремонтсамостійно.Якщоекспертвідсутній,можнаробитиекспертизузасвоїгроші-страховикповиненкомпенсувати.

До отримання відповіді від страхової компанії про суму покладеної виплати краще автомобіль не ремонтувати. Це дасть можливість самостійно замовити проведення експертизи, дозволить оскаржити рішення страховика. Подаючи заяву на виплату відшкодування, варто уважно його прочитати. Не повинно бути пункту про беззастережну згоду з сумою відшкодування, яку розрахує страховик за власною методикою. Якщо страхова компанія наполягає конкретно на такому варіанті заяви, можете, знову ж таки, сміливо роздрукувати зразок заяви з сайту МТСБУ.

ПотрібновимагативідСКписьмовогорозрахункусумистраховоївиплати.Якщовине згоднізекспертизоюстраховика-звертайтесядо незалежного експертадлязаперечуваннясумистраховоговідшкодування.Рішеннясудуприцьому необов'язково.Алеякщовонобуде,цеприскоритьпроцесвиплати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти