Що таке європротокол і як його оформляти при ДТП

16 квітня 2016, 10:00

Аліна Поліщук , Дмитро Капітун

По ньому відшкодовують вже не 10, а 50 тис. грн, і скоро буде оформлення онлайн

Українці стали частіше оформляти ДТП за допомогою європротоколу. "Якщо в перший рік існування їм в країні скористався кожен сотий, то сьогодні – кожен восьмий", – говорить Володимир Шевченко, гендиректор Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ). З огляду на, що з 19 лютого сума страхового відшкодування по європротоколу становить не 10, а 50 тис. грн, число вирішальних питання з ДТП по-європейськи буде рости.

Реклама

Нагадаємо необхідні для цього умови: тільки два беруть участь в ДТП транспортні засоби, наявність у водіїв діючого поліса -ОСАГО, відсутність шкоди людям або комунальної власності, – обидва учасники в тверезому стані дійшли спільної думки за всіма обставинами ДТП і згодні оформляти європротокол. Найчастіше проблеми виникають з останнім пунктом: багато хто боїться, що страхова через помилки в оформленні документа не виплатить грошей. За словами Володимира Шевченка, ці побоювання марні: "Протягом 2015 року в МТСБУ не надійшло жодної скарги на відмову у виплатах відшкодування по європротоколу". Більш того, вони відбуваються набагато швидше. "Якщо середній термін врегулювання за звичайними справах ОСАГО у нас 37 днів, то по європротоколу – 25", – коментує Олександр Мельничук, менеджер з комунікацій страхової компанії PZU в Україні.

Незабаром планується до запуску проект МТСБУ з поліцейськими. "При виїзді на ДТП вони будуть допомагати його учасникам оформити документ, – розповідає Володимир Шевченко. – Також до кінця року буде розроблений електронний європротокол: на планшет або смартфон можна буде встановити спецпрограми і в разі ДТП заповнити протокол онлайн. При цьому місце аварії визначиться за допомогою GPS, а дані про наявність страхового покриття відразу ж перевірятися в базі даних МТСБУ".

В тренді
Міст у Молдову і "золоті" огірки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

ЯК ЗАПОВНЮВАТИ ЄВРОПРОТОКОЛ

  • Перед оформленням паперів сфотографуйте місце події і обидва транспортні засоби.
  • Не потрібно заповнювати два комплекти протоколу (він складається з трьох бланків: титульного, оригіналу та копії). Другий існує на випадок, якщо в першому зробите помилку.
  • Перші п'ять пунктів європротоколу містять інформацію про дату, час, місце ДТП, позначки про те, чи заподіяно шкоду здоров'ю людей і майну, що не відноситься до учасників аварії, а також дані про свідків. Якщо таких не знайшлося, потрібно відзначити, що свідки відсутні.
  • У пунктах з шостого по дев'ятий записується інформація про транспортні засоби, їх власників та полісах ОСАГО. Тут не має значення, кому з учасників бути "транспортним засобом А" і "транспортним засобом Б".
  • У пункті 10 кожен учасник вибирає з трьох зображень транспортних засобів найбільш підходяще (мотоцикл, легковий або вантажний автомобіль) і стрілкою вказує напрямок і місце удару. А в пункті 11 описує видимі пошкодження свого транспортного засобу.
  • Пункт 12 містить найбільш поширені обставини виникнення ДТП, серед яких кожен водій вибирає один або кілька варіантів. Вибравши їх, потрібно обов'язково вказати внизу кількість заповнених клітин!
  • Потрібно намалювати схему ДТП. У ній, крім автомобілів з зазначенням стрілками напрямки їх руху на момент зіткнення, потрібно зобразити дорожні знаки, розмітку, світлофори і підписати назви вулиць.
  • В пункт 14 кожен учасник заносить свої зауваження, що стосуються ДТП, а в пункті 15 обидва водії ставлять свої підписи.
  • Після оформлення європротоколу кожен учасник аварії протягом 3-х робочих днів зобов'язаний передати заповнений примірник в свою страхову компанію.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти