"Богдан" згортає виробництво "ВАЗів"

29 квітня 2014, 05:09

Черкаський автозавод найближчим часом повністю припинить співпрацю з АвтоВАЗом

Услід за повідомленнями про різке падіння попиту на продукцію АвтоВАЗу в Україні, про практично повне припинення поставок російських автомобілів в нашу країну і численних проблемах самого виробника, сьогодні стало відомо, що корпорація "Богдан" незабаром припинить виробництво в Черкасах "десяток" і, відповідно, припинить співпрацю з АвтоВАЗом. Моделі Богдан-2110 і Богдан-2111, добре це чи погано, відходять в історію, передає AUTO-Consulting.

Власне кажучи, такий розвиток подій цілком можна було припустити, оскільки відносини між "Богдан" і російським автогігантом давно перестали бути ідеальними, незважаючи на багаторічну співпрацю і колись грандіозні плани. Українському підприємству так і не вдалося вийти на заплановані обсяги виробництва, продаж падав, ціни росли, а з боку російської компанії не спостерігалося ніякого бажання йти назустріч і розвивати партнерство. Всі спроби керівництва "Богдан" домовитися про запуск виробництва в Черкасах моделей Granta і Kalina виявилися безуспішними.

І хоча формально співпраця між "Богдан" і АвтоВАЗом ще не згорнута, і навіть тривають якісь переговори, ймовірність їхнього успіху вкрай мала. А коли так, то українському підприємству тепер в терміновому порядку потрібно знайти альтернативу. Зараз у Черкасах збираються автомобілі марки GreatWall і активно розвивається співробітництво з JAC, цього все одно недостатньо для повноцінного функціонування заводу. Його потужності простоюють і, відповідно, робочі місця, та й саме існування заводу знаходяться під великою загрозою.

Хочеться вірити, що керівництво корпорації "Богдан" оперативно знайде вихід з цієї складної ситуації.

Реклама

В тренді
У яких банках дорожче здати долар: курс валют в ПриватБанку, Monobank та інших
Фото: PASCAL POCHARD-CASABIANCA/AFP via Getty Images

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти