5 ознак того, що ви купили поганий автомобіль

Головне – вчасно визнати помилку

Машина – це дорога покупка. Кому ж приємно усвідомлювати, що гроші витрачені даремно?

Таке трапляється: автомобіль може бути спочатку сконструйований невдало на догоду економії або сумнівним експериментам. А ще буває, що машина була хорошою, але колишні власники її зіпсували. Головне, випадково купивши такий варіант, вчасно визнати цю помилку, передає "Автовод".

Реклама

Як працює самообман

Парадокс: якщо споживач зробив помилку, придбав щось невдале, то він швидше за все займеться самообманом і буде доводити оточуючим свою правоту, а не визнає очевидне. Чому так відбувається? Пояснення досить просте. Машина – це дорога покупка, яку більшість з нас може дозволити собі не так вже й часто. Кому ж приємно усвідомлювати, що гроші витрачені даремно?

У випадку з сильною статтю додається і питання відповідності стереотипу "мужик", який начебто зобов'язаний розбиратися в техніці. Навіть якщо глава родини тяжко відрізняє гідротрансформатор від гідроблоку, а сальник коленвала – від сальника клапана, він в очах своїх рідних – головний експерт в автомобілебудуванні. Визнавати, що експертиза дала збій, неприємно. Але – необхідно.

Реклама

Навіщо ж визнавати помилки?

Проста і очевидна практична вигода полягає в тому, що визнання помилки – це вже половина її виправлення. Іншими словами, ви зможете заощадити свої нерви і гроші на наступних покупках і просто стати трішки краще. Є ще й неочевидна вигода, але про неї – в кінці статті. А поки – ті самі ознаки, що помилка все ж була допущена.

1. Вона їсть моторне мастило

Реклама

Мотор не повинен споживати мастило. 200-300 грам на 1000 кілометрів пробігу – це ще можна назвати "допустимим чадом", але якщо рахунок іде на літри, то це дуже погано. Очевидно, мастило потрапляє в камери згоряння через "залиплі" поршневі кільця, через направляючі клапани, через турбіну... І нехай на форумах вам кажуть "це ж N, вона повинна їсти мастило!", а виробник пише в регламенті про те, що угар масла до літра на 1000 км – це норма.

Писати можна що завгодно, а чад мастила був і залишається несправністю, яка не просто додає статтю витрат під назвою "мастило на долив", але ще й прискорює знос двигуна за рахунок утворення нагару і погіршення мастильних властивостей.

До виробнику взагалі прислухатися треба дуже обмежено: він все-таки торгує автомобілями і зацікавлений у фінансовому благополуччі себе і своїх дилерів, а не вас. Багато з них рекомендують ще не міняти масло в АКПП, так як воно "залито на весь термін служби", що, природно, неправда.

2. Вона взагалі постійно ламається

Звичайний масовий автомобіль, який не належить до преміального класу, не повинен докучати серйозними поломками як мінімум перші 100 000 кілометрів пробігу і приблизно п'ять років життя. У преміальних важких автомобілів з високофорсованими моторами, купою дорогої (часто – експериментальної) електроніки може трохи раніше вимагати уваги підвіска (сайлент-блоки, амортизатори, підшипники ступиці), але ніяких проблем з основними агрегатами бути не повинно. Звичайно ж, за умови, що автомобіль сумлінно обслуговується.

Якщо ж машина, незважаючи на своєчасну заміну олив, фільтрів і інших витратних матеріалів, весь час "розвішує гірлянду" контрольних ламп на приладовій дошці, не хоче заводитися, штовхає, скрипить, хрумтить, стукає і закінчується рідинами з недозволених місць – на жаль, вам попалася погана авто.

Або вона просто дефектна (таке трапляється навіть у поважних виробників), або сама модель вийшла невдалою. Таке трапляється, на жаль, частіше і частіше. Те, що багато (або навіть всі) усувається по гарантії – слабка втіха. Машина повинна їздити, а не стояти на гарантійному ремонті.

А якщо у вас сильно стара машина, яка постійно ламається, то тут справа може бути в іншому. На жаль, але на вторинному ринку дуже мало зустрічається машин, які стоять тих грошей, за які їх продають. Якщо автомобіль за всіма відгуками повинен бути якісний, але чомусь саме у вас розвалюється на ходу, то, швидше за все, ви придбали авто з сильно скрученим пробігом і купою замаскованих поломок.

3. Вона іржавіє

Іржа на автомобілі, якщо тільки це не божевільний тюнінг-проект в стилі rat look, виправдана тільки в одному випадку: якщо ви придбали машину за безцінь в стані напівнепритомності, а у відновленні її немає ні фінансового, ні історико-культурного сенсу. Тоді кузов з "квітучими" низами дверей, крилами, арками і порогами, а також із зяючими дірами в підлозі – це просто неминуча реальність, яку треба прийняти.

Можна, звісно, порадити в такому випадку здати нещасний віз у металобрухт і пересісти на трамвай. Я б так і зробив, але занадто добре розумію, що власні чотири колеса не замінить навіть найкомфортніший громадський транспорт. Тому визнаю: є випадки, коли машина настільки зношена колишніми господарями, що її залишається лише "закатати" до останнього подиху, а потім розібрати на запчастини або відвезти на звалище.

У всіх інших випадках іржа – це зло, з яким потрібно боротися. Причому негайно! Зафарбування "рижиків" з балончика не допоможе. Шукайте хорошого кузовного майстра, зачищайте іржаве місце до металу, грунтуйте і фарбуйте як слід. За необхідності – варіть або міняйте елемент цілком. Іржа – не застуда, сама не розсмокчеться, і далі буде тільки гірше.

За великого бажання можна підтримувати в пристойному стані навіть машини з оточення поганого металу, з дуже поганий забарвленням – народний досвід доводить, що це можливо.

Але в будь-якому випадку варто визнати: іржава машина – це ненормально. Якщо вона просто стара, то в цьому винні ви як її власник і покупець, що не звернув уваги на іржу. А якщо машині менше шести-семи років, вона не бувала в сильних ДТП, але при цьому активно гниє – це просто погано зроблена машина.

4. У неї дешеве оздоблення салону

У частині обробки салонів майже всі сучасні машини – в середньому гірше тих, що були 20-25 років тому. Потрібно чесно визнати, що автопром в цій сфері пішов по шляху деградації. Але якщо дешевий жорсткий пластик замість старого м'якого – це ще пробачити можна, то ось повальне захоплення кожзамом – ніяк не можна. Особливо коли справа стосується дорогих машин.

Послухайте тільки, яке політкоректний назва – "еко-шкіра"! Все заради того, щоб покупець не відчував себе простаком, яким продали підробку за ціною натурального матеріалу. Ну і що, що через 70-80 тисяч кілометрів пробігу "еко-шкіра" потріскається і протреться, а обробляти її будь-якими засобами просто марно. Зате ви ніби як внесли вклад в збереження навколишнього середовища...

Насправді ж замінник шкіри просто дешевше у виробництві, а замість фермерських господарств ваші гроші тепер ідуть на хімічне виробництво, і тільки. Але ми розмірковуємо тут не про економіку і екологію, а про якостях автомобілів.

Так ось, "еко-шкіра" – це поганий матеріал, недовговічний і неприємний на дотик порівняно не тільки з гарною натуральною шкірою, але також велюром і просто якісною тканиною.

5. Вона не дружить з високими технологіями

Це, безумовно, стосується тільки нових машин. Безглуздо вимагати відповідності сучасним трендам від Mercedes-Benz W124, чи не так? Але нові машини якщо чимось і хороші, то хоча б своєю актуальністю. Шкода, що не всі покупці це усвідомлюють.

Пора визнати, що є iOS, Android і Windows – три платформи, який поділили ринок програмного забезпечення. Якщо ваш автомобіль – новий, дорогий, але не "дружить" при цьому хоча б з першими двома, а пропонує якусь свою нікому не потрібну систему, то це – поганий автомобіль.

Сучасна машина повинна повністю інтегруватися зі смартфонами, дозволяти програвати музику з них, дивитися відео, виходити в Інтернет і давати можливість користуватися звичними додатками.

Все інше – об'єктивно незручно. І існує тільки для того, щоб виробники застарілих програмних продуктів і "заліза" могли заробити трохи грошей. За ваш рахунок, звичайно ж.

Що робити з поганою машиною?

В общем-то виходів тільки два. Перший – якщо вам дорога ваша погана машина, допоможіть їй стати хорошою. Це, як правило, можливо, але далеко не завжди доцільно. Заново нанести антикор і пофарбувати весь кузов, замінити мотор, перешити салон, поміняти погане обладнання на хороше...

Другий – позбутися поганої машини і більше ніколи не купувати такі. Звісно, невдалий автомобіль – це не голод і не війна, з цим можна жити і навіть, в якійсь мірі отримувати задоволення. Але споживач, як би це не звучало пафосно, може і навіть повинен формувати пропозицію на ринку – як первинному, так і вторинному. Так, відмова однієї людини не зможе змінити політику виробників. Але відмова десятка тисяч – вже цілком. А почати можна, як завжди, з себе.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
53,90
51,90
52,90
35,90
54,00
53,50
53,50
39,95
54,59
53,18
53,09
35,49
55,20
53,20
51,90
35,90
55,34
53,95
53,96
36,70
58,88
56,49
55,49
36,85
58,99
56,99
55,99
36,50
58,99
56,99
55,99
36,55
59,99
57,99
57,99
36,23
-
51,32
50,72
34,58
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

44098.62

Dogecoin (DOGE)

0.09

Ethereum (ETH)

2294.3

Litecoin (LTC)

74.42

Ripple (XRP)

0.62

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти